Baldiņš saslīd un piedzīvo zaudējumu “Nitro RX” pirmajā duelī

Foto: QNIGAN Rallycross Media

Ronalds Baldiņš aizvadījis pirmo sacensību dienu “Nitro Rallycross” trešajā posmā Arizonā, kur stājās uz starta duelī ar vienu no čempionāta regulārajiem dalībniekiem un piedzīvoja zaudējumu. Cīņas turpināsies svētdien, kas Latvijā jau būs nakts uz pirmdienu.

Šajā dienā sportisti sacentās dueļos. “Olsbergs MSE” komandu pārstāvošajam Baldiņam, kurš dienu iepriekš Fīniksas trasē “Wild Horse Pass” jau bija veicis treniņus, pirmajā cīņā pretī stājās Stīvs Erpins no “GRX Loenbro” vienības. Kanādietis šīs sezonas pirmajos posmos bija guvis otro un devīto vietu, bet kopvērtējumā šobrīd ieņem sesto pozīciju.

“Diemžēl šodien mani braucieni beidzās ātri – pirmajā 1:1 duelī,” stāsta Ronalds Baldiņš. “Starts bija labs, bet nedaudz sabijos pie otrā tramplīna un par ātru nobremzēju, kur otrs braucējs uzreiz ieleca blakus. Ātri sasparojos un centos izspiest maksimumu no sevis, bet džokera aplī par ātru uzbraucu uz tramplīna, kur mašīnas aizmugure piesitās pie vaļņa un sagriezās nepareizā virzienā. Rupja kļūda no manis, džokeris bija salaistīts ar ūdeni, ļoti slīdēja. Skaidrs ir viens, mēs varam cīnīties, plinti krūmos nemetu. Rīt jauna diena un astoņi piloti brauks kopā vienā braucienā. Tur būs jautrība! Turam buru, lai vējš iepūš!”

Erpins vēlāk uzveica Freizeru Makkonelu un Kevinu Ēriksonu, tiekot līdz pat pēdējai kārtai, vien izšķirošajā cīņā piekāpjoties Trevisam Pastranam, kurš pirms tam bija pārspējis Oliveru Benetu un pasaules ralijkrosa čempionāta līderi Timiju Hansenu. Pēc šīs dienas līdz ar to Pastrana ir vadībā, Erpins ieņem otro vietu, bet viņiem seko Baldiņa komandas Kevins Ēriksons, kurš arī startē ar “Honda Civic Coupe”, Timijs Hansens, Robins Larsons un Kevins Hansens.

Baldiņš starp 15 dalībniekiem kvalifikācijas summā ierindojas 13. pozīcijā, atrodoties priekšā pasaules čempionāta pieredzi guvušajiem Oliveram Benetam un Liamam Doranam. Zaudējumu pirmajā kārtā piedzīvoja arī NASCAR čempions Kails Bušs, kuram, līdzīgi kā Baldiņam, šī ir debija “Nitro Rallycross” seriālā.

Jāpiemin, ka uz Arizonas posmu nedaudz ir mainīts sacensību formāts, kā rezultātā finālā pie starta tiks pielaistas vien astoņas mašīnas, nevis desmit, kā tas bijis līdzšinējos divos posmos.

Sestdienas dueļi:

Kvalifikācijas kopvērtējums:

Vieta Pilots Komanda Mašīna
1. Travis Pastrana Subaru Motorsports USA Subaru
2. Steve Arpin GRX Loenbro Hyundai
3. Kevin Eriksson Olsbergs MSE Honda
4. Timmy Hansen Red Bull Hansen Peugeot
5. Robin Larsson Monster Energy RX Cartel Audi
6. Kevin Hansen Red Bull Hansen Peugeot
7. Scott Speed Subaru Motorsports USA Subaru
8. Fraser McConnell Olsbergs MSE Ford
9. Oliver Eriksson Olsbergs MSE Ford
10. Tanner Foust Dreyer & Reinbold Racing / EKS JC Audi
11. Kyle Busch ZipRecruiter #GONITRO Subaru
12. Cabot Bigham Dreyer & Reinbold Racing / EKS JC Audi
13. Ronalds Baldiņš Olsbergs MSE Honda
14. Oliver Bennett Xite Energy Racing Mini
15. Liam Doran Monster Energy RX Cartel Audi

Sestdienas sacensības (Baldiņa un Erpina cīņa no 13:21):