Baldiņam “RallyX Nordic” posmos Somijā nedaudz pietrūkst līdz finālam

Foto: QNIGAN Rallycross Media

Somijā, Kouvolas trasē aizvadītas rallijkrosa seriāla “RallyX Nordix” trešā un ceturtā posma sacensības, kurās “Supercar” klasē uzvarēja norvēģis Tomass Brintesons un zviedrs Johans Kristofersons. Latviešu autosportists Ronalds Baldiņš stājās uz starta “Crosscar” bagiju klasē, taču nevienā no abiem posmiem līdz finālam aizcīnīties neizdevās.

Trešajā posmā pirmajā pusfinālā uzvarēja Kristofersons, bet otrajā pusfinālā – Brintesons, un abi arī bija galvenie sāncenši par uzvaru. Kristofersons finālā bija līderis, bet divus apļus pirms finiša viņa mašīnai radās tehniskas problēmas, kas ietekmēja ātrumu. Pēdējā līkumā Brintesons tika priekšā un uzvarēja, bet Kristofersons finišā ieņēma trešo vietu, zaudējot arī Niklasam Gronholmam. Aiz pirmā trijnieka palika Jere Kalliokoski, Sondre Evjens un Ole Kristians Veibijs.

Ceturtā posma pirmajā pusfinālā atkal uzvarēja Kristofersons, kamēr otrajā pusfinālā šoreiz pirmā vieta Gronholmam. Finālā Kristofersons šoreiz bija nepārspējams, bija vadībā no starta līdz finišam un izcīnīja pelnītu uzvaru, aiz sevis atstājot Gronholmu un Evjenu. Trešā posma uzvarētājs Brintesons šoreiz palika ceturtais, piektais finišu sasniedza Veibijs, bet Jurijs Beļevskis izstājās. Kristofersons joprojām sezonas līderis.

Rolands Baldiņš bija uz starta “Crosscar” klasē. Gan trešajā, gan ceturtajā posmā savā pusfinālā sportists ierindojās trešajā vietā, līdz ar to netiekot tālāk. Šajā klasē risinās trīs pusfināli, izšķirošajā cīņā iekļūstot diviem labākajiem. Uzvaru trešā posma finālā sasniedza soms Pasi Pentinens, bet ceturtajā posmā – zviedrs Oskars Andersons. Posmu kopvērtējumā Baldiņam 12. un 13. vieta, bet sezonas kopvērtējumā viņš pēc četriem posmiem ir devītais.

Nākamais starts Baldiņam paredzēts 18. un 19. jūnijā Anglijā gaidāmajā “Nitro Rallycross” čempionāta pirmajā posmā. Arī tur viņš startēs bagiju klasē.

“Supercar” kopvērtējums:

Vieta Pilots Valsts Punkti
1. Johans Kristofersons Zviedrija 113
2. Niklass Gronholms Somija 94
3. Sondre Evjens Norvēģija 75
4. Tomass Brintesons Norvēģija 73
5. Ole Kristians Veibijs Norvēģija 64
6. Jurijs Beļevskis Šveice 57
7. Filips Gehrmans Zviedrija 45
8. Matiass Ekstroms Zviedrija 43
9. Jere Lalliokoski Somija 39
10. Antons Marklunds Zviedrija 37

“Crosscar” kopvērtējums:

Vieta Pilots Valsts Punkti
1. Tomass Ēks Murstads Norvēģija 84
2. Patriks Halbergs Zviedrija 82
3. Oskars Andersons Zviedrija 75
4. Pasi Pentinens Somija 70
5. Joni-Peka Rajala Somija 69
6. Džimijs Esterbergs Zviedrija 57
7. Eliass Svensons Zviedrija 55
8. Isaks Egonsons Zviedrija 47
9. Ronalds Baldiņš Latvija 45
10. Alekss Gustavsons Zviedrija 43

Visi rezultāti >>