Baldiņam pēc sadursmes neizdodas aizkļūt līdz “Nitro RX” finālam

Foto: QNIGAN Rallycross Media

Ronalds Baldiņš aizvadījis debijas posmu ASV bāzētajā rallijkrosa čempionātā “Nitro Rallycross”, kur Arizonā notikušajās sacīkstēs viņam līdz finālam aizkļūt neizdevās. Hīta braucienā tika piedzīvota sadursme un izstāšanās, pusfinālā sekoja izstāšanās tehniska defekta dēļ, bet pēdējās cerības braucienā pie uzvaras tikt neizdevās.

Sacensību galvenā diena iesākās ar diviem hītu braucieniem. “Olsbergs MSE” komandas pilots Baldiņš izgāja uz starta pirmajā no tiem, taču jau uzreiz pēc starta piedzīvoja neveiksmi, jo sadūrās ar Liama Dorana mašīnu, kas uztriecās mūsu sportista spēkratam, turklāt apgāzās uz jumta. Baldiņa auto tika nolauzts viens no priekšējiem riteņiem, līdz ar to cīņa tobrīd bija beigusies.

Pēc tam norisinājās divi pusfināli. Baldiņš savā braucienā startēja no pēdējās rindas un tika priekšā Kevinam Hansenam, kurš ir viens no vadošajiem braucējiem pasaules rallijkrosā, tomēr piekto vietu līdz finišam saglabāt neizdevās, jo latviešu sportista “Honda Civic Coupe” radās tehniska ķibele.

Baldiņam bija iespēja startēt pēdējās cerības braucienā, kur piedalījās trīs sportisti. Vienubrīd mūsējais bija pakāpies uz otro pozīciju, tomēr finišēja trešais, līdz ar to finālā neiekļūstot.

“Amerika ir iekarota, bet ar dalītām jūtām, ar nenormālu stresu piektdien, bet man šķiet, ka kopumā ir labi,” stāsta Ronalds Baldiņš. “Pirmajā braucienā šodien neveiksmīgi virsū uzskrēja Dorans, tika nolauzts ritenis, nevarējām turpināt, bet mehāniķi paveica milzīgu darbu, sataisīja. Braucām otrajā pusfinālā, likās, ka ātrums bija labs un viss bija kārtībā, bet saplīsa interkūlera truba. Pēdējās cerības braucienā priekšā neveiksmīgi sagriezās komandas biedrs, protams, negribējās vienam otru iznīcināt, diezgan spēcīgi sabremzēju, pēc kā bija skaidrs, ka tur vairs cīnīšanās nebūs.”

Par finālbrauciena uzvarētāju kļuva Treviss Pastrana no “Subaru Motorsports USA” vienības, un tā viņam ir pirmā uzvara sezonā. Vairākas sekundes aiz Pastranas finišēja pasaules čempionāta līderis Timijs Hansens un Skots Spīds, kuriem šogad arī ir pa vienai uzvarai, kas gūtas sezonas pirmajos posmos. Augsto ceturto vietu debijas reizē sasniedza NASCAR zvaigzne Kails Bušs, piektais finišēja Kebots Bigems, kura mašīna otrajā posmā cieta pamatīgā avārijā, bet tika atjaunota, sesto vietu guva Taners Fousts, bet finālu ar izstāšanos noslēdza Kevins Hansens un Stīvs Erpins. Šoreiz finālā startēja nevis desmit, bet astoņas mašīnas, jo organizatori bija nedaudz pamainījuši formātu.

“Nitro Rallycross” seriāla ceturtais posms tiks aizvadīts Kalifornijā, “Glen Helen Raceway” trasē, kur sacensības notiks jau šīs nedēļas nogalē, 20. un 21. novembrī. Arī tur Baldiņš izies uz starta.

“Nav īsti padarīta darba sajūtas, tāpēc tiekamies pēc nedēļas Glenhelenā,” piebilst sportists.

Fināla rezultāti:

Vieta Pilots Valsts Komanda Auto Rezultāts
1. Travis Pastrana ASV Subaru Motorsports USA Subaru 5:16.750
2. Timmy Hansen Zviedrija Red Bull Hansen Peugeot +2.062
3. Scott Speed ASV Subaru Motorsports USA Subaru +5.582
4. Kyle Busch ASV ZipRecruiter #GONITRO Subaru +14.160
5. Cabot Bigham ASV Dreyer & Reinbold Racing / EKS JC Audi +16.187
6. Tanner Foust ASV Dreyer & Reinbold Racing / EKS JC Audi +16.597
Kevin Hansen Zviedrija Red Bull Hansen Peugeot Izstājās
Steve Arpin Kanāda GRX Loenbro Hyundai Izstājās

Kopvērtējums pēc 3. posma:

Vieta Pilots Valsts Komanda Auto Punkti
1. Timmy Hansen Zviedrija Red Bull Hansen Peugeot 134
2. Travis Pastrana ASV Subaru Motorsports USA Subaru 129
3. Scott Speed ASV Subaru Motorsports USA Subaru 128
4. Kevin Hansen Zviedrija Red Bull Hansen Peugeot 106
5. Steve Arpin Kanāda GRX Loenbro Hyundai 77
6. Fraser McConnell Jamaika Olsbergs MSE Ford 69
7. Tanner Foust ASV Dreyer & Reinbold Racing / EKS JC Audi 56
8. Kyle Busch ASV ZipRecruiter #GONITRO Subaru 35
9. Cabot Bigham ASV Dreyer & Reinbold Racing / EKS JC Audi 30
10. Andreas Bakkerud Norvēģija Subaru Motorsports USA Subaru 30
Ronalds Baldiņš Latvija Olsbergs MSE Honda 0

Ronalda Baldiņa braucieni no: 11:44 / 1:21:00 / 2:00:55 | Fināls no: 2:37:50