Karlīnei Štālai debija smaga, bet daudzsološa

Info: Viesturs Saukāns, LAF Preses dienesta vadītājs
Foto: fotocommunity.com

Latvijas autosportiste Karlīne Štāla aizvadījusi pirmo Vācijas F-3 čempionāta posmu Hokenheimas trasē. Debija iznāca ļoti smaga, jo ceturtdienas treniņos notikusī avārija atstāja sekas turpmākajai nedēļas nogalei. Tomēr laikā, kad mašīna darbojās, Karlīnes sniegums bija atzīstams.

Pēc ceturtdienas avārijas Karlīnes Štālas „Racing Experience” komandas automobilis bija ievērojami bojāts. Tas liedza startēt piektdienas pirmajā kvalifikācijā, kas noteica starta vietas sestdienas sacīkstei. Otrajā piektdienas kvalifikācijā Karlīne veica tikai divus apļus, konstatējot, ka pēc remonta mašīna nav vadāma. Lai arī radās bažas, ka varētu būt bojāts automobiļa monokoks, kas nozīmētu izstāšanos no pirmā posma un ievērojamus tēriņus sportistei, vadāmības problēmas tomēr radīja neliela inženieru kļūme, kas tika novērsta. Taču pēc izjukušas otrās kvalifikācijas arī svētdienas sacīkste bija jāsāk no pēdējās starta vietas.

Sestdienas braucienā Karlīne Štāla startēja lieliski, apdzenot vairākus konkurentus un nonākot 16. vietā finišā – par 13 pozīcijām augstāk nekā tika startēts. Līdz ar to tika iegūta liela pārliecības deva turpmākajām cīņām, jo Štālai šī bija pirmā F-3 sacensība, līdz ar to nebija skaidrs viņas spēku samērs ar citiem konkurentiem.

Svētdienas braucienā, kas atkal tika sākts no pēdējās starta vietas, Karlīne turpināja demonstrēt kaujiniecisku sniegumu, brauciena pirmajos apļos pakāpjoties uz augšu par astoņām pozīcijām. Taču brauciena laikā radās un progresēja mašīnas sajūga defekts, līdz ar to cīņu nācās pārtraukt. Latviete otrajā braucienā gan formāli ir klasificēta, saņemot 26. pozīciju.

„Zinot, caur kādām problēmām izgāju es un komanda, lai vispār tiktu uz starta, jābūt apmierinātai ar šādu iznākumu,” atzīst Karlīne Štāla. „Protams, otrā brauciena tehnikas problēmas sabojāja garastāvokli, taču kopumā esmu apmierināta ar savu sniegumu un, cerībā, ka ceturtdienas avārijai līdzīgas likstas mūs vairs nepiemeklēs, ar nepacietību gaidīšu „ATS Formula 3 Cup” čempionāta otro posmu, kas notiks 9. – 11. maijā Ošerslēbenas trasē!”

Pēc pirmā posma diviem braucieniem Karlīnei Štālai nav punktu čempionāta kopvērtējumā. Katrā braucienā punktus piešķir pirmo astoņu pozīciju ieguvējiem pēc sistēmas 10-8-6-5-4-3-2-1, kā arī viens punkts pienākas par izcīnītu pirmo starta vietu un vēl viens – par sacīkstē uzrādītu ātrāko apļa laiku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *