Soms Joni Vimans debijas sezonā kļūst par “Global RallyCross” čempionu

Somu rallijkrosa braucējs Joni Vimans, izcīnot otro vietu noslēdzošajā posmā Lasvegasā, naktī uz ceturtdienu kļuva par ASV bāzētā “Global RallyCross” čempionāta uzvarētāju.

“Olsbergs MSE” komandas braucējs, kurš startēja ar “Ford Fiesta ST” automašīnu, šogad neuzvarēja nevienā no posmiem, tomēr čempionāta kopvērtējumā par 5 punktiem apsteidza amerikāni Kenu Bloku.

Tieši Bloks kļuva par uzvarētāju Lasvegasas posmā, tomēr ar to bija par maz, lai tiktu pie titula. Atraktīvais “Gymkhana” video varonis gan nenokāra galvu un prata saņemties, lai apsveiktu Vimanu, pēc finiša “zīmējot saulītes” ap titula ieguvēja auto.

“Esmu tik priecīgs par komandu! Ikviens no mums smagi strādāja un mēs ticējām tam, ko varam paveikt,” pēc fināla Lasvegasā sacīja Vimans. “Mans mērķis šajā reizē bija finišēt aiz Kena un es to izdarīju. Šobrīd man ir tāda sajūta it kā es būtu bez kājām!”

10 apļu fināls iesākās ar titula kandidāta Skota Spīda avāriju, kad bijušais F1 pilots jau pirmajā līkumā sadūrās ar Bakiju Laseku. Bloks tobrīd izrāvās vadībā, bet abi minētie neveiksminieki ielidoja riepu nožogojumā, kā dēļ tiesneši izkāra sarkanos karogus.

Restartā piedalījās gan Spīds, kuram nācās startēt no beigām, gan Laseks. Blokam atkal izdevās izrauties vadībā, bet Vimans pēc starta piekāpās Lasekam. Veicot “džokeri”, jau pēc pirmā apļa, Vimanam garām tika arī Spīds un tobrīd Bloks atradās situācijā, kad iespējams kļūt par čempionu. Ceturtajā aplī “džokeri” veica arī Vimans, apdzenot gan Spīdu, gan Laseku un nokļūstot otrajā vietā. Soms spēja atrauties un otro vietu noturēja līdz finišam.

Bloks ar aptuveni 3 sekunžu pārsvaru pār Vimanu guva otro uzvaru sezonā, bet Vimanam šis bija piektais pjedestāls sezonā un nodrošināta uzvara kopvērtējumā. Lasekam trešā vieta šajā sacīkstē, bet Spīds finišēja ceturtais, izcīnot trešo vietu čempionātā, no čempiona Vimana atpaliekot 37 punktus.

Info: nbcsports.com
Foto: redbullglobalrallycross.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *