Sestdien Brenguļos turpinās Folkreisa seriāls

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Fotoaģentūra F/13

Sestdien, 30. janvārī pl. 11:00 Brenguļu autotrasē pie Valmieras norisināsies LAF Folkreisa Ziemas kausa izcīņas trešais posms. Pēc divām sacīkstēm Ropažos un Raunā vadībā jelgavnieks Artūrs Bāriņš, taču Brenguļu posmā viņam īpaši bīstami būs vidzemnieki Artūrs Vecgailis, Ritvars Kārkliņš un citi.

Brenguļu autotrasē viss sagatavots Folkreisa posmam un arī autokrosa sacīkstei. Principiālākās cīņas gaidāmas Folkreisā, jo notiek kopvērtējuma punktu dalīšana. Pirmajā posmā Ropažos pārliecinoši uzvarēja jelgavnieks Artūrs Bāriņš. Taču Raunā ar grūtībām Artūrs iekļuva finālbrauciena desmitniekā. Tieši fināls izrādījās Bāriņa kvalitatīvākais brauciens todien, jo no desmitās starta vietas viņš tika līdz otrajai vietai finišā.

Šo posmu laikā potenciālu nodemonstrējuši vēl vairāki sportisti. Mārtiņš Lapsa pirmajā posmā bija otrais, bet Raunā sasniedza finišu ceturtajā vietā. Jau Ropažos vienlīdzīgi ar Bāriņu startēja raunietis Artūrs Vecgailis, taču toreiz viņu apturēja ātrumkārbas defekts. Otrajā posmā savās mājās Vecgailis nebija apturams un guva uzvaru. Raunā ziemas cīņās iesaistījās arī cēsinieks Ritvars Kārkliņš, kurš plāno startēt arī Brenguļos. Ritvars šķita pārāks pār konkurentiem, taču tehnikas defekts un kļūda fināla pirmajā līkumā šo favorīta statusu iznīcināja. Raunas sacīkstes sākumā līdzvērtīgu cīņu Vecgailim piedāvāja arī Valkas rajona braucējs Jānis Nikels. Avārija finālā neļāva precīzi novērtēt arī viņa spēku samēru.

Visi minētie sportisti un pārējie padara Brenguļu sacīksti īpaši neprognozējamu. Uzvaras pretendentu skaits ir ievērojams un tikai sestdiena parādīs, kurš ir spēcīgākais. Kopvērtējuma vadībā pašlaik atrodas Bāriņš, sakrājot 37 punktus. Seko Lapsa (30), Vecgailis (29) un spēcīgais Raunas debitants Armands Zariņš (28).

Ar aizmugures piedziņas BMW būs grūti cīnīties par panākumiem Kristapam Mietulim, tomēr viņa starts allaž piedod atraktivitāti sacensībai kopumā.

Intriga arī komandu vērtējumā. Pēc uzvarām divos posmos Raunas Bruģakmens vienība (Vecgailis, Lapsa, Zariņš) var piedzīvot nopietnu pretestību no Folkreisa Fabrikas puses. Jūdažnieku komandā līdz šim startēja Andris Stulpiņš, Juris Sirko un Mareks Dainis. Taču Brenguļos pēdējie divi dažādu apsvērumu dēļ nevarēs piedalīties, līdz ar to Folkreisa Fabrikas rindās pieteikti Bāriņš un arī valmierietis Māris Pinkulis. Māris debitēs Folkreisā, taču par meistarības trūkumu nebūtu jāsatraucas, jo Pinkulis aizvadījis pāris sezonas arī Latvijas autokrosa čempionātā.

Sacīkstē plāno piedalīties arī pieci Latvijas autokrosa čempionāta dalībnieki. Lieliskajam Raunas sacīkstes trijniekam Andim Vanteram, Andim Kļavam un Mārim Rusmanim gatavojas pievienoties arī valmierieši Māris Meļķis, kuram šī būs pirmā sacīkste priekšpiedziņas mašīnā, un Sandis Melngāršs, kurš līdz pēdējam brīdim vēl mēģinās izšķirties – startēt Nacionālajā kausā krosistiem, vai dalīt mašīnu ar Māri Pinkuli Folkreisā.

Sacensību sākums sestdien pl. 11:00. Skatītājiem šī būs atraktīva diena, jo sportisti trasē dosies daudz reižu, līdz ar to regulāri sagādājot gan starta burzmas cīņas pirmajā pagriezienā, gan rotaļas ar Džokera apļa stratēģijām! Turklāt ieejas maksa skatītājiem – tikai Ls 1!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *