Nitišs Portugālē paliek pusfinālā un sezonu iesāk ar 11. vietu

Latviešu autosportistam Reinim Nitišam pasaules rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā Portugālē neizdevās tikt finālā, līdz ar to sezonas kopvērtējumā viņš šobrīd ierindojas 11. vietā prestižajā “SuperCar” klasē.

Pasaules RX pirmā sacensību diena norisinājās visnotaļ rudenīgos laika apstākļos – Montalegrē gaisa temperatūra sasniedza vien 10 grādus, pūta spēcīgs vējš un visas dienas garumā lija lietus, kas pamatīgi izmērcēja trases segumu, braukšanu pa to, padarot īpaši sarežģītu un viltīgu.

Nitišs pirmās kvalifikācijas kārtas brauciena sākumā sestdien pieļāva kļūdu, kas viņam maksāja vienu zaudētu pozīciju, un braucienu viņš turpināja trešajā pozīcijā. Brauciena turpinājumā Nitišs zaudēja laiku, braucot aiz lēnākā Kristofersona, tomēr spēja pakāpties par vietu augstāk, kad Joker apļus veica viņa konkurenti.

Otrās kvalifikācijas kārtas brauciena sākumā Nitišs pieļāva nelielu kļūdu startā, pēc kura uzreiz veica Joker apli un iesāka neveiksmīgu cīņu ar Ekstremu par ceturto pozīciju. Brauciena izskaņā Nitišam izdevās pakāpties par vietu augstāk, kad Joker apli veica Štols.

Līdzīgi kā sestdien, arī svētdien Montalegrē bija ļoti mainīgi laika apstākļi – lietus un saulains laiks, kas nerimtīgi mainīja trases segumu, liekot dalībniekiem mēģināt prognozēt, pa kādu segumu būs jābrauc, kādas būtu īstās riepas, un cik liela saķere būs katrā no trases līkumiem, lai spētu noturēt savu trajektoriju un nepieļaut kļūdas.

Nitišs trešās kvalifikācijas kārtas brauciena startā izvirzījās otrajā vietā un uzsāka pakaļdzīšanos līderim Štolam. Nespējis konkurentu apsteigt, Nitišs trešajā aplī izvēlējās veikt Joker apli, tomēr atgriezies trasē, viņš uz mirkli aizkavējās aiz lēnāk braucošā Muniha, kas liedza apsteigtu Štolu, finišā – Nitišam otrā vieta, bet kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā 13. ātrākais laiks.

Ceturtās kvalifikācijas kārtas braucienā Nitišam izdevās lielisks starts, pēc kura jēkabpilietis izvirzījās brauciena līderpozīcijā. Brauciena turpinājumā Nitišs apļus veica bez kļūdām un ātri, neatstājot konkurentiem ne mazāko iespēju sevi apsteigt un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišam 9. ātrākais laiks.

Pēc četrām kvalifikācijas kārtām Nitišs kopvērtējumā ierindojās 11. vietā un kvalificējās pusfinālam.

Sacensību pusfinālu Nitišs uzsāka no pēdējās starta rindas, un, trim konkurentiem dodoties Joker aplī, izvirzījās trešajā vietā aiz Ekstrema. Nitišs vairākus apļus cieši sekoja Ekstremam, tomēr apsteigt konkurentu neizdevās. Pēc Joker apļa veikšanas, Nitišs atkrita uz sesto vietu un uzsāka cīņu ar zviedru Larsonu, kuru pēdējā apļa laikā arī izdevās apsteigt, tādējādi finišējot piektajā vietā.

“Portugālē guvām apstiprinājumu, cik daudz spēcīgu konkurentu ziemas periodā pievienojušies pasaules čempionātam, un katram no viņiem ir paši augstākie mērķi. Tas nozīmē, ka šī būs ļoti aizraujoša sezona, kurā katrs kvalifikācijas brauciens var izšķirt sacensību rezultātu.

Vēlos pateikties Olsbergs MSE, kas ziemas periodā ir cītīgi strādājusi un sagatavojusi ļoti ātru mašīnu, par ko pārliecinājāmies gan vakar, gan šodien. Diemžēl veiksme nebija mana sabiedrotā, kas apvienojumā ar paša kļūdām un mainīgajiem laika apstākļiem, šoreiz liedza cīnīties par augstākajām vietām. Lai gan pusfinālā neizdevās apsteigt Ekstremu, tieši pusfinālā parādīju savu labāko sniegumu, un ar šādu noskaņojumu arī došos uz nākamo posmu. Sezona ir gara, un šis ir tikai pirmais no trīspadsmit posmiem!

Liels paldies visiem maniem sekotājiem un atbalstītājiem par uzmundrinošiem vārdiem sociālajos tīklos! Tiekamies jau pēc nedēļas Vācijā!” tā Reinis Nitišs.

Reinis Nitišs Portugālē izcīnīja 8 punktus – 6 punkti par 11. vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām, kā arī 2 punkti par piekto vietu pusfinālā. Tas Nitišam ļauj ierindoties Pasaules RX kopvērtējuma 11. vietā. Čempionāta līderpozīcijā ar 27 punktiem izvirzījies finālbrauciena uzvarētājs Juhans Kristofersons.

Nākamais pasaules čempionāta posms notiks 3. maijā Vācijā.

Teksts un foto: reinisnitiss.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *