Līdz lielajam autokrosam Bauskā – viens mēnesis

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: autocross.lv

Jau pēc apaļa mēneša – 24. un 25. maijā – „Mūsas” Sporta kompleksā risināsies Eiropas autokrosa čempionāta trešais posms. Līdz šim brīdim saņemtie pieteikumi liecina par lielu konkurenci, bet Latvijas sportistu uzrādītie rezultāti 2008. gadā ļauj cerēt uz labu sniegumu Bauskā.

Šobrīd, kad Eiropas meistarsacīkstēs aizvadīti divi posmi (abi Portugālē), Latvijas sportisti sevi pieteikuši kā medaļu pretendenti ne tikai katrā sacensībā atsevišķi, bet arī visā čempionātā kopumā. Tā „Divīzija 1″ klases sportists Jānis Bogdanovičs pēc piektās un septītās vietas Portugālē čempionāta kopvērtējumā dala ceturto vietu. Savukārt Jānis Boks „Divīzija 3A” kategorijā ieņem dalītu piekto vietu (posmos – septītais un ceturtais). Protams, abi sportisti cer savās mājās – „Mūsas” trasē Bauskā – kopvērtējuma situāciju vēl vairāk uzlabot.

Bagiju braucējs Jānis Boks par aizvadītajiem diviem posmiem un gaidāmo Bauskas etapu izsakās šādi: „Pirmie posmi Portugālē ir parādījuši šī gada favorītus – tie ir čehi Ladislavs Hanāks un Ondrejs Muzils un vācietis Ūve Freišlads. Tomēr jāņem vērā, ka pirmos divus posmus braucu ar rezerves dzinēju, kas nozīmē, ka grūti saprast manus reālos spēku samērus pret šiem sportistiem. Bauskā braukšu ar jaudīgāko kaujas dzinēju, tādēļ būšu konkurētspējīgāks. Mans mērķis – iekļūt godalgoto trijniekā!”

Jau šobrīd dalībai Eiropas čempionāta posmā Bauskā pieteikušies 55 sportisti, turklāt vēl 24 braucēji, no kuriem divi pārstāv Lietuvu, gatavi startēt Nacionālajā klasē. Nacionālajā klasē sportisti nu jau trešo gadu pēc kārtas cīnīsies par „Rīgas Brīvostas kausu“. „Mūsā” Eiropas čempionāta ieskaitē startēs 11 Latvijas pārstāvji, kas ir mūsu valsti pārstāvošo dalībnieku rekordskaits kopš 1998. gada.

Eiropas čempionāta posma Bauskā ģenerālsponsori: Latvijas Mobilais Telefons, Parex Līzings un Stokker, sponsori- – Neste Oil, Aldaris, Mazda, Veiters, Biolar, Peri, informatīvie atbalstītāji: Draugiem.lv, Auto Bild Latvija, TV5, Radio SWH, Latvijas avīze un Telegraf.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *