Folkreisā Nikelam pirmā uzvara, Bāriņš – Ziemas kausa ieguvējs

Info: Viesturs Saukāns
Foto: bauskasdzive.lv

Sestdien Bauskā, Mūsas trasē notika LAF Folkreisa Ziemas kausa izcīņas 5. posms un Mūsas kausa izcīņa autokrosa braucējiem. Uzvaru Folkreisā guva Jānis Nikels no Strenčiem, bet autokrosa cīņās labākais bija Jānis Ikers no Kuldīgas. Folkreisa Ziemas kausā par kopvērtējuma uzvarētāju posmu pirms seriāla beigām kļuvis jelgavnieks Artūrs Bāriņš, Mūsā gūstot trešo vietu.

Folkreisā kvalifikācijā uzvarēja sezonas līderis Artūrs Bāriņš, gūstot pirmo vietu visos sešos kvalifikācijas braucienos. Otro vietu sasniedza seriāla vicelīderis Artūrs Vecgailis (Rauna), bet trešais – Jānis Nikels. Finālā šis trijnieks turpināja dominēt, bet finiša pozīcijas tika sadalītas pretējā secībā kvalifikācijas iznākumam.

Lielā mērā sacīkstes iznākumu noteica starts un pirmais pagrieziens. Nikelam izdevās laicīgi izvirzīties līderpozīcijā un izveidot pārsvaru pār sekotājiem. Vecgaiļa starts bija labs, taču pirmā apļa burzmā tika zaudēts laiks cīņā par otro vietu. Savukārt Bāriņa starts bija neveiksmīgs – pēc pirmajiem līkumiem līderis bija gandrīz pēdējais no desmit fināla dalībniekiem.

Vecgailis brauciena laikā pietuvojās Nikelam, un cīņa kulmināciju sasniedza finiša taisnē, kad Artūrs jau bija blakus līderim. Mašīnas korpusa tiesa bija Jāņa Nikela pārsvars finišā pār Vecgaili. Nikelam šī bija pirmā uzvara Folkreisā pēc divām trešajām vietām iepriekšējos posmos.

Tikmēr Bāriņš apdzina konkurentus vienu pēc otra, sasniedzot trešo pozīciju – maksimumu, ko varēja gūt pēc neveiksmīgā starta. Lai arī Bāriņš zaudēja Vecgailim, kopvērtējumā viņa pārsvars pirms pēdējā posma ir 20 punkti, kas nozīmē, ka jelgavnieks jau kļuvis par Folkreisa Ziemas kausa ieguvēju.

Komandu cīņās Vecgaiļa, Mārtiņa Lapsas un Armanda Zariņa Raunas Bruģakmens vienība izcīnīja uzvaru pār sīvāko konkurenti – Folkreisa Fabrikas komandu, kuras sastāvā šajā posmā startēja Bāriņš un brāļi Mareks un Rihards Daiņi. Junioru vērtējumā labākais bija Sandis Džeriņš, nodrošinot uzvaru Junioru kausa kopvērtējumā. Otrais Junioru vērtējumā Mūsā bija Rihards Dainis, trešā – Evija Vītola.

Latvijas un Lietuvas autokrosa braucēji tikās Mūsas kausa izcīņā. Uz starta bija Latvijas čempions 2000 Super klasē Ainārs Kenigsbergs, Lietuvas VW Golf III čempions Deivids Vitkūns, bijušais NEZ rallijkrosa vicečempions Jānis Ikers, 1600 klases Latvijas čempionāta bronzas medaļnieks Andis Kļava un citi sportisti. Uzvaru aizraujošā cīņā guva Ikers, kurš ar Džokera apļa stratēģijas palīdzību apspēlēja krosa jauno talantu Andi Vanteru. Lai arī kvalifikācijas kopvērtējumā uzvarēja Ainārs Kenigsbergs, finālā čempions guva trešo vietu.

Rezultāti un Folkreisa kopvērtējums: www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *