Bauskas autokrosā kopā ar Lietuvas un Igaunijas braucējiem

Info: Latvijas autokrosa čempionāta posma Bauskā preses sekretārs Vladimirs IVANOVS

Šo sestdien Bauskā, “Mūsas” trasē, notiks Latvijas un Baltijas čempionāta autokrosā 4.posms. Šobrīd saņemti pēdējie pieteikumi sacensībām, sadalīti starta numuri. Kopumā pieteikušies 72 dalībnieki, tajā skaitā seši lietuvieši un septiņi no Igaunijas. Vislielākā konkurence būs 2000 klasē, kur startēs 16 sportisti.

Atgādināsim, ka bez trim Latvijas čempionāta klasēm 1600, 2000 Super un Open, skatītāji vēros arī Baltijas D-3A bagiju čempionāta otro posmu, Baltijas kausa kravas bagijiem (tā sauktajiem “krokodiliem” – klase K-7) pirmo posmu un Rīgas Brīvostas Kausa izcīņu kroskartiem (CR).

Uz doto brīdi 1600 klases kopvērtējumā ar 60 punktiem līderis ir Oļģerts Vērmanis-juniors ar VW Golf III. Roberts Tildmākers (Opel Corsa) ar 47 punktiem ieņem otro vietu, bet trešais ar VAZ-2108 – Mareks Tauriņš (35 punkti). Iepriekšējā posmā Brenguļos tieši Vērmanis-juniors finālā bija pirmais, atstājot aiz sevi Jāni Naglu un Tildmākeru. Mūsas trasē viņi visi izies uz starta (kopumā – 15 braucēji).

2000 Super klasē (kopumā – 16 braucēji) cīņa izvērtās daudz spraigāka, tā kā ogrēnietis Kaspars Dambis ar Ford Puma apsteidz tuvāko konkurentu Aināru Kenigsbergu no Saldus (VW Golf II) tikai par pieciem punktiem (48 pret 43). Tā kā Bauskā varam gaidīt šajā duelī turpinājumu. Trešo pozīciju “okupē” Raimonds Tiltiņš (VW Golf III). Interesanti, ka šajā klasē skatītāji redzēs autotreka daudzkārtējo čempionu Aldi Kasparoviču.

Open klasē (kopumā – 11 braucēji) līdera pozīciju joprojām saglabā lietuvietis Žilvins Reiss, kas iepriekšējā posmā Valmierā ieņēma otro vietu. Viņam tagad 54 punkti. Aiz viņa seko Eduards Iesalnieks ar 43 punktiem, Brenguļos finišējot trešajam. Galvenā intriga – vai varēs atkārtot savu sniegumu Rolands Jaunzems, kas beidzot tika galā ar savām tehniskajām problēmām. No viesiem pieteikumu ir iesniedzis lietuvietis Dains Pilipavičs.

D3A klasē (kopumā – 12 braucēji) visi braucēji ir pieteikušies izņemot vienu, kas tajā pašā laikā startēs Eiropā – Jāni Boku. Konkurēt ar trases saimniekiem taisās tris braucēji no Igaunijas – Kristjan Rajamae, Aivo Alliks un Maido Rūsmans, kā arī lietuvietis Aļgirdas Aleksejus. Atgadinam, ka pirmajā posmā Priekulē, Pilskalna trasē, pārāks par visiem izrādījās tieši Jānis Boks.

Ar kravas bagijiem jeb “krokodiliem” (K-7 klase, kurā startēs 11 braucēji) situācija ir interesanta tikai tāpēc, ka šajā sezonā šī klase tikai debitēs, un kaut ko prognozēt ir pāragri. Bet skaidrs, ka, diemžēl, Latvijas brauceji šeit būs mazākumā – no Lietuvas un Igaunijas pieteikušies pa četriem sportistiem.

Beidzot, CR klase (kroskarti jeb mazie bagiji) startēs 7 braucēji – visi no Latvijas. Bauskā tiks izcīnīts Rīgas Brīvostas Kauss šajā klasē, bet vēl mēneša sākumā Brenguļu trasē tie sacentās ilggadējā LAF ģenerālsekretāra Mārtiņa Kalniņa piemiņas Kausa pirmā posma ietvaros, kur uzvaru izcīnīja Artis Baumanis.

Latvijas autokrosa čempionāta komandu vērtējumā pēc pirmajiem trim posmiem divas līdervienības – TSC Auto un Stingers. Abām komandām – 106 punkti.

Plkst. 10.00 sākas laika kontroles braucieni, sacensību atklāšana būs pl.11.30. Skatītājiem jau no desmitiem būs interesanti! Kvalifikācijas braucieni sāksies attiecīgi 12.00, 13.30 un 15.00. Fināls – 16.00. Apbalvošana – 17.00. Lai nebūtu nekādu domstarpību, lūgums skatītājiem iegādāties biļetes savlaicīgi internetā www.bilesuparadize.lv. Varat pirkt, protams, uz vietas, tikai biļetes tur būs dārgākas.

Ģenerālsponsors – Latvijas Mobilais Telefons, sadarbības partneri Rīgas Brīvosta, kompānija Stokker, Neste Latvija, Aldaris, Latvijas Biznesa banka, Ipalco Rīga, Eden, Lux Auto, tipogrāfia Veiters. Informatīvie atbalstītāji – Radio SWH, Auto Bild Latvija, Delfi, Auto Euro, Zebra, iAuto, Telegraf, TV5.

Sīkāku informāciju meklējiet – www.musa.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *