J.Baumanis: “Mans mērķis ir startēt “SuperCar” klasē, bet ne nākošgad”

Šajā nedēļas nogalē Turcijā pasaules rallijkrosa čempionātā “RX Lites” pilnpiedziņas klasē debitēs latviešu autosportists Jānis Baumanis.

Pavisam neden Baumanis nodrošināja trešo vietu Eiropas rallijkrosa čempionātā divu riteņu piedziņas klasē “Super 1600”. Savukārt šī viņam būs debija pilnpiedziņas kategorijā, kas ir tikai solis no prestižākās rallijkrosa klases “SuperCar”, kur šobrīd startē Reinis Nitišs.

“Šosezon Zviedrijā jau aizvadīju testus ar šādu automašīnu, un rezultāti bija ļoti labi,” stāsta Jānis Baumanis. “Iepriekš ar pilnpiedziņas automašīnu rallijkrosa sacensībās neesmu startējis, tāpēc grūti prognozēt, kā veiksies sacensībās, jo arī pārējie šīs klases braucēji ir ļoti ātri.”

Tiesa, nākamgad Baumanis turpinās startēt “Super 1600” klasē un mērķē kļūt par Eiropas čempionu, kas debijas sezonā neizdevās.

“Nākotnes mērķis ir startēt pasaules čempionātā “SuperCar” klasē, bet nākamajā sezonā tas vēl nenotiks,” skaidro Baumanis. “Šogad debijas sezonā Eiropas čempionātā pārliecinājāmies, ka varu būt ļoti ātrs un braukt visiem pa priekšu, taču vispirms jāiegūst stabilitāte un lielāka pieredze.”

Stambulas rallijkrosa trase ierīkota turpat, kur atrodas Formula 1 trase. Rallijkrosa aplis ir 1.3 km garš un 60% no distances ir veicama pa asfaltu.

Info un foto: facebook.com/janisbaumanisrx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *