333 drāmā uzvar debitants Vecgailis

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Dace Janova

Ar Artūra Vecgaiļa (Rauna) uzvaru noslēgusies Folkreisa debijas sezonas pēdējā sacīkste sporta kompleksā 333. Dramatiskajā sacīkstē, kurā startēja 18 dalībnieki, uz pjedestāla Folkreisa debitanti – aiz pirmo sacīksti aizvadījušā Vecgaiļa otro vietu guva Artūrs Bāriņš (Jelgava), kurš Folkreisā startēja otrreiz. Trešā vieta debijas sacīkstē ziemas autosprinta čempionam Ritvaram Kārkliņam (Cēsis). Sacīkste izvērtās par lielisku izrādi daudzajiem skatītājiem.

Daudzo dalībnieku dēļ kvalifikācija tika aizvadīta trīs grupās, no kurām skarbākā bija otrā – tajā pulcējās līdzšinējie Folkreisa līderi, kuri lielākoties bija vienīgie savu mašīnu lietotāji. Šī „nāves grupa” sagādāja daudz atraktīvu cīņu. Abas pārējās grupas izturīgākajiem dalībniekiem bija vienkāršākas, jo tajās pulcējas mašīnu mainītāji – katra izstāšanās atstāja iespaidu ne tikai konkrēto grupu, bet arī otru, kurā startē pārinieks. Rezultātā pēc izciliem braucieniem finālā iekļuva minētie Folkreisa (taču ne autosporta) iesācēji, kamēr Folkreisa slavu guvušie Jevgēnijs Bergs (Rencēni), Edgars Vītols (Carnikava) un Sandis Melngāršs (Valmiera) A finālā tika ar B fināla starpniecību (no B fināla uz izšķirošo braucienu tika trīs dalībnieki, nevis divi, jo A finālā iekļuva brāļi Ritvars un Mārcis Kārkliņi, kuri startēja ar vienu mašīnu. Mārcis deva iespēju startēt Ritvaram, savu vietu A finālā atstājot brīvu).

A fināls bija drāma – pēc starta burzmas ar šķībiem riteņiem izstājās Bergs, bet šajā pašā burzmā pamatīgu kūleni piedzīvoja Lauris Lielais (Jaunbērze). Trešajā aplī ar motora defektu kapitulēja arī Edgars Vītols. Vecgailis nostabilizēja līderpozīciju, bet sīvā cīņā ar Ritvaru Kārkliņu otro vietu izrāva Bāriņš. Ceturtajā vietā brauca Vilnis Uzraugs (Katlakalns), taču atzina, ka netiek līdzi spēcīgajiem konkurentiem.

Neapšaubāmi, slidenā, taču kvalitatīvā trase bija lielisks Folkreisa cīņu poligons. Mācība no šīs sacīkstes – mašīnas, kuras izmanto divi dalībnieki, lielākajā daļā gadījumu nespēj turēt lielo sacīkšu slodzi. Ropažos piedzīvots arī kūleņu statistikas papildinājums. Ja līdz šim septiņās sacīkstēs vienīgais Folkreisa kūleņotājs bija Andris Stulpiņš, tad šoreiz pievienoti vēl divi kūleņi. Jau paša pirmā kvalifikācijas brauciena pirmajā startā kūleni apmeta Jānis Stepiņš (Saldus), bet Lauris Lielais pievienojās kūleņotāju pulkam finālā.

Folkreisā arī jauns dalībnieku rekords – uz starta bija 18 dalībnieki no 19 pieteiktajiem. Līdzšinējais rekords – 11 sportisti – fiksēts Mūsā un Brenguļos. Folkreiss līdz ar šo sacīksti noslēdza vasaras – savas debijas – sezonu. Pēc novembrī gaidāmā sacīkšu atvaļinājuma Folkreisa dalībnieki tiksies ziemas sacīkstēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *