15 gadīgais Reinis Nitišs uzvar rallijkrosa 2000 klasē Igaunijā

Info: Dace Janova (4rati.lv)
Foto: Artūrs Enkurs

Latvijas rallijkrosa kausa pirmajā posmā, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Igaunijā, Laitses trasē 2000 klasē (Latvijas kausā D-2) guva uzvaru 15 gadīgais jēkabpilietis Reinis Nitišs.

Savu pirmo rallijkrosa sezonu šopavasar Reinis Nitišs uzsāka tieši Igaunijā ar treniņsacensībām Laitsē, kurās viņš izrādījās ātrākais. Pēc veiksmīgā finiša uzreiz nākamajā dienā Reinis devās uz Smilteni, kur norisinājās autokrosa sacensības. Uzrādot labāko kontrollaiku un uzvarot divos no trim iebraucienā savā klasē, šķita, ka atkal tiks gūta uzvara, bet priekšpēdējā aplī Jānis Spīķis, veicot pārgalvīgu manevru, Reini apdzina tramplīnā un Nitišs ierindojās 2.vietā.

Latvijas rallijkrosa kausa pirmajā posmā Laitsē, Nitišs pirmajā braucienā palika ceturtais. Tika izanalizētas kļūdas un mainītas domas par riepi izvēli (atšķirībā no pārējiem braucējiem, Reinis pirmajā braucienā izmantoja atjaunotās riepas, kamēr pārējie izmantoja „sliku” tipa riepas) un trešajā braucienā, par spīti nelielai sadursmei ar Mārtiņa Porieša auto, Nitišs savā klasē finišēja pirmais.

Reinis Nitišs jau no 6 gadu vecuma veiksmīgi startējis kartingu sacensībās gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām, pirms diviem gadiem piedalījies pasaules čempionāta sacensībās Šarmelšeihā, ir izcīnīts 2009. gada Latvijas un Baltijas čempiona tituls, kā arī saņemts autosporta meistara nosaukums.

Kā atzīst sportista tēvs un treneris Aigars Nitišs, rallijkross ir nākamais pakāpiens, jo bija sajūta, ka kartingā pie esošā finansiālā un tehniskā nodrošinājuma ‘griesti’ ir sasniegti. Pie tam, lai Reinis būtu konkurētspējīgs arī Eiropā, nepieciešama spēcīga inženiertehniskā komanda. Pašlaik automašīna startiem tiek gatavota, izmantojot tikai pašu spēkus un zināšanas.

Šis nav gadījums, kad dēls realizē vecāku nepiepildītos sapņus, jo autosporta aprindās Aigara Nitiša vārds komentārus neprasa. A.Nitišs ir Latvijas čempions autotrekā, viens no savulaik Jēkabpilī spēcīgo treka tradīciju dibinātājiem un uzturētājiem, kurš ir pārliecināts, ka autosports šajā pilsētā atkal atgriezīsies.

Nākotnes plāni Reinim Nitišam saistās ar maksimāli biežu dalību rallijkrosā, tāpat pēc iespējas tiks startēts arī citās autosporta disciplīnās un sacensībās (pagājušajā ziemā, braucot „VAZtusā” ar žiguli, Reinis kopvērtējumā bija otrais, arī rallija supersprintā jaunajam sportistam ir bijuši vērā ņemami panākumi).

Latvijas rallijkrosa kausa izcīņas otrais posms norisināsies sestdien, 28.maijā Misso trasē Igaunijā un Reinis Nitišs ir apņēmības pilns arī šeit sasniegt labus rezultātus.

Tiesa gan, sacensību dēļ Reinim nebūs iespējas apmeklēt O! kartes Autosporta akadēmijas pirmo atlases kārtu, kas tajā pašā dienā notiks Jelgavas Rullīšu trasē, tomēr sportists cer, ka būs iespēja nokavēto atgūt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *