Latvijai zelts 6h ātrumlaivu izturības braucienā Beļģijā

Foto: 55ART

Šajā nedēļas nogalē no 9.līdz 12.maijam Beļģijas pilsētiņā Monsā norisinājās vērienīgs ātrumlaivu čempionāts – divi Pasaules čempionāta posmi Formulā 4 un prestižais 12h izturības brauciens jeb endurance.

Uz šīm sacensībām bija sapulcējušies 25 pasaules labākie F4 ātrumlaivu piloti no 13 valstīm.

Sacensību maratons sākās ar Pasaules čempionātu Formulā 4, kurā starp 25 pasaules labākajiem F4 pilotiem, Latvijas vārdu pārstāvēja komanda Riga Powerboat Team ar pilotu Nilu Slakteri. No 26 pilotiem tikai 18 labākie, kuri uzstādīja ātrākos apļa laikus kvalifikācijā, tika pielaisti pie starta. Mūsu Riga Powerboat Team komandai tas izdevās un Nils Slakteris sacensības uzsāka no 7 pozīcijas. Šajā cīņā uz ūdens lielākie konkurenti Slakterim izrādijās Wiberg komanda ar nr.7 no Zviedrijas. Šajā Pasaules čempionāta posmā Slakterim izdevās finišēt 7 pozīcijā.

Nākamā diena, kas bija arī jauns Pasaules čempionāta posms, iesākās ar kvalifikācijas braucieniem, lai jau atkal no 25 pilotiem izraudzītos 18 ātrākos, kuri varēs sevi pierādīt čempionāta trasē. Slakteris šajā kvalifikācijā tika tālāk un nostājās uz 7.starta pozīcijas. Neilgi pēc starta trasē tika piedzīvota smaga avārija, saduroties Slovākijas pilota (nr.64) un Apvienoto Arābu Emirātu (nr.10) ātrumlaivām. Sacensības uz laiku tika apturētas.

Pēc sacensību atjaunošanas tika dots jauns starts un sacensību noslāgumā Slakteris ieguva 9.vietu, kas kopvērtējumā pēc diviem Pasaules čempionāta posmiem Slakteri ierindoja 8.vietā.

Uzreiz pēc Pasaules čempionāta F4, notika prestižās endurances sacensības! Monsas pilsētiņa piepildijās ar jaunām komandām un pilotiem no visas pasaules, kuri bija gatavi 6h garumā cīnīties par komandas uzvaru izturības sacīkstēs.

Latvijas komanda Riga Powerboat Team jau trešo gadu startē šajās sacensībās ar pilotu Nilu Slakteri un Igaunijas pilotu Stefanu Arandu. Šo sezonu Arands ir sācis augstākajā Formulu klasē, prestižajā Formula 1 klasē.

Uz starta devās 15 Formula 4 ātrumlaivas, pārstāvot 15 komandas. Katra komanda sastāvēja no vismaz diviem pilotiem, kuri ik pēc divām trasē pavadītām stundam veica pilotu nomaiņu un degvielas uzpildi. Pirmais Latvijas komandas ātrumlaivā sēdās igaunis Stefans Arands.

Cīņa Arandam trasē bija ļoti spraiga un lielākais konkurents atkal izrādijās Zviedrijas komanda – Wiberg racing team, tomēr veicot ļoti profesionālus manevrus, vietu tomēr izdevās saglabāt. Pēc 2 trasē pavadītām stundām bija jāveic pilotu nomaiņa. Mūsu komanda šajās sacensībās izceļas ar visātrāko un precīzāko pilota nomaiņu un degvielas uzpildi, un arī šoreiz pēc rekordātras nomaiņas pilots Nils Slakteris uzsāka cīņu trasē par 1.pozīciju. Pēc nobrauktiem 176 apļiem, viņam tas arī izdevās un Riga Powerboat Team pārliecinoši brauca pirmajā pozīcijā.

Aptuveni 30 minūtes pirms finiša karoga, pēkšņi Formulai 4 nolūza detaļa un tika pieņemts lēmums veikt ārkārtas labošanas darbus, lai iespējami īsākā laikā varētu atgriesties sacensību trasē. Operatīvi veicot tehniskos darbus, komandai tas arī izdevās, tomēr nokavētais laiks, sacensībās ļāva iegūt vien 10 vietu.

Nākamā diena, 12.maijs iesākās ar jaunu endurances posmu un jaunu iespēju Latvijai cīnīties par godalgām.

Sacensības uzsāka 14 komandas un pirmais Formulā 4 sēdās latvietis, Nils Slakteris. Starts Slakterim izdevās labs un viņš turpmākās divas stundas cīnijās starp Pasaules elites pilotiem.

Komanda veicot profesionālas pilotu nomaiņas un degvielas uzpildes uz ūdens, kā arī pilotiem drosmīgi cīnotiem ar konkurentiem, pēc nobrauktiem 218 apļiem un trasē pavadītām gandrīz 5 stundām,  Riga Poweboat Team ierindojās pirmajā vietā!

Sacensības Riga Powerboat Team noslēdza ar pārliecinošu uzvaru un iegūtu pirmo vietu Pasaules čempionātā 6h izturības braucienā Monsā, Beļģijā!

Komanda ir patiesi gandarīta par šo sasniegumu: ”bija skaidrs, ka mums bija jāuzvar arī pirmajā sacensību dienā, tomēr šis ir tehnisks sporta veids un tehnika mēdz pievilt. Esam gandarīti, ka mums bija iespēja cīnīties un uzvarēt!” uzreiz pēc sacensībām pauda Nils Slakteris!

Nākamais endurances 6h izturības sacensību posms notiks Augustovā, Polijā no 21.līdz 23.jūnijam. Šobrīd kopvērtējumā pēc punktu skaita mēs ierindojamies pirmajā pozīcijā, tāpēc cīņa Augustovā būs izšķirošā lai Latvija kļūtu par Pasaules čempioniem endurancē 2024!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *