Miniralliju dalībnieki pirms jaunās sezonas tiekas skolas solā

Pagājušās nedēļas beigās Ķekavas vidusskolas zālē pulcējās gan jau standartauto disciplīnās pieredzējuši sportisti, gan arī ekipāžas, kam šī sezona būs pirmā.

LAF SAK padomes priekšsēdētājs Juris Mūrnieks, novēlot visiem veiksmīgu jauno sacensību sezonu, izteica gandarījumu par braucēju atsaucību, kā arī vēlēšanos apgūt un papildināt zināšanas.

LAF Tiesnešu vadītājs Juris Aperāns seminārā iepazīstināja ar būtiskākajiem jautājumiem Minirallija kausa izcīņas nolikumā, savukārt LAF SAK tehniskais komisārs Juris Vītols – par tehniskajiem noteikumiem un atbildēja uz interesentu uzdotajiem jautājumiem.

Tā kā 2015.gada sezonā, atšķirībā no pagājušā gada, minirallija dalībiekiem tiks dota iespēja pirms sacensībām iepazīties ar trasi, izmantojot organizatoru doto stenogrammu, seminārā tam tika pievērsta īpaša uzmanība.

Šogad visos minirallija kausa izcīņas posmos ekipāžas piedalīsies, izmantojot Ulda Kaņepa-Kalniņa un Itara Siliņa veidoto stenogrammu. Nevar nepiekrist Ulda Kaņepa-Kalniņa teiktajam, ka ideālas stenogrammas nemaz nav, jo katram braucējam ir sava, atšķirīga ceļa uztvere.

Tādēļ minirallija ekipāžām tiks piedāvāta salīdzinoši vienkārša stenogramma, kuru braucējiem būs iespējams papildināt ar sev saprotamiem un nepieciešamiem papildelementiem.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar trases pieraksta pamatiem, pagriezienu un attālumu apzīmējumiem, kā arī dzirdēja dažu labu atgadījumu no „lielā rallija” dzīves, kas kārtējo reizi atgādināja, cik liela nozīme sacensībās ir pareizi sastādītai stenogrammai un perfektai ekipāžas sadarbībai.

Itars Siliņš uzsvēra, ka stūrmaņa galvenā funkcija ir radīt drošības sajūtu pilotam, pierakstot un vēlāk sniedzot viņam tieši to informāciju, kas ir nepieciešama. Te nozīme ir visam – sākot ar atbilstošā stūrmaņa inventāra sagatavošanu pirms sacensībam un beidzot ar ar balss intonāciju sacensību laikā.

Semināra dalībnieku ekipāžas saņēma arī mājasdarbu – pēc iespējas vairāk vienkārši braukt (protams, ne sporta režīmā 🙂 ) pierakstīt un pārbaudīt nezināmus ceļus, jo pirmais šī gada eksāmens – minirallijs „Madona 2015” gaida jau 31.janvārī!

FOTO no semināra

Info, foto: Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *