Latvijas autosporta leģenda kļūst par goda pilsoni

Info: Uldis Galdiņš

Latvijas autosporta leģendai Hugo Jurševskim par ieguldīto darbu kartinga attīstībā, sportistu sagatavošanā un Kandavas novada attīstībā ir piešķirts Kandavas novada Goda pilsoņa nosaukums.

Hugo Jurševskis ir dzimis 1946.gadā. Pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados Jurševskis nodarbojās ar kartingu, kā arī bija viens no tā laika Latvijas labākajiem braucējiem formulu klasēs.

No 1975.gada Jurševskis pievērsās trenera darbam, kļūdams par Kandavas tehnikuma kartinga sekcijas vadītāju. No 1979.gada Jurševskis strādāja par Latvijas izlases treneri, bet laikā no 1985. līdz 1991. gadam viņš bija PSRS izlases treneris.

Viņa vadībā Kandavas kartinga trase piedzīvoja uzplaukumu, kandavnieki kuplā skaitā bija pārstāvēti Latvijas un PSRS izlasē. Jurševskis bija treneris tādiem autosportistiem kā Raimonds Gudriķis, Vladislavs Šlēgelmilhs, Jānis Horeliks, Ainārs Bērziņš, Normunds Grasbergs, Arnis Jurševskis u.c.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Jurševskis pievērsās trenera un vienlaikus arī mehāniķa darbam autošosejas sacensībās, viņa vadībā lieliskus panākumus guva Arnis Jurševskis un Ģirts Krūzmanis.

Pēc Kandavas kartinga trases atjaunošanas 2008.gadā Hugo Jurševskis pilda Hansa Līzings kartodroma (no 2009.gada sezonas Swedbank kartodroma) tehniskā direktora pienākumus. Arī tagad Hugo Jurševskis savu padomu neliedz ne sportistiem, ne cilvēkiem, kas kartodromā brauc ar īres kartiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *