LAF nostāja Biķernieku sporta bāzes privatizācijas jautājumā

„Latvijas Automobiļu federācija” (LAF) piekrīt Biķernieku sporta bāzes privatizācijai ar nosacījumu, ka tās vietā ar valsts atbalstu tiek izveidots līdzīgas nozīmes un universālas pielietojamības sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras objekts. Pretējā gadījumā LAF Biķernieku sporta bāzes privatizācijai nepiekrīt, jo autosporta trases un tās kompleksa izzušana smagi iedragās Latvijas autosportu, kā arī iznīcinās kartinga un auto šosejas sporta veidus Latvijā.

Nacionālās sporta padomes sēdē, kas norisinājās 26. aprīlī, LAF pauda viedokli, ka, atbalstot privatizāciju, ir jāuzstāda nosacījumi, kas ļautu šo sporta un aktīvās infrastruktūras objektu izmantot gan auto sporta pasākumu pilnvērtīgai rīkošanai, gan citu sporta federāciju pasākumu pilnvērtīgai rīkošanai un norisei līdz brīdim, kad ekspluatācijā tiek nodots līdzīgs, alternatīvais objekts Rīgas tuvumā.

Nacionālā sporta padome vienojās atbalstīt Biķernieku sporta bāzes privatizāciju, izvirzot nosacījumus, ka pircējam, norēķinoties par valsts kapitāla daļām, visa samaksa ir jāveic latos, savukārt padome aicinās valdību iegūtos līdzekļus novirzīt jauna auto un moto kompleksa būvēšanai. Jāatzīmē, ka Latvijas valstij Biķernieku kompleksajā sporta bāzē pieder 47,5% kapitāla daļu.

Biķernieku kompleksā sporta bāze, kurai ir arī Latvijas nacionālās sporta bāzes statuss, dod neatsveramu ieguldījumu Latvijas autosporta izaugsmē un ir unikāls objekts gan Latvijas, gan Baltijas valstu kontekstā. Katru gadu Biķernieku kompleksajā sporta bāzē tiek rīkotas vairāki desmiti Latvijas un starptautiska mēroga sacensības.

LAF apvieno dažādus autosporta veidus, lai nodrošinātu automobilistu kustības vienotību, organizētu autosporta pasākumus, koordinētu autosporta iesaistīto cilvēku darbību, veicinātu šī sporta atpazīstamību, reputāciju un popularitāti. LAF ir Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) atzīta nacionālā autosporta autoritāte Latvijā. LAF darbojas rallija, krosa, šosejas, 4×4, kartinga, standartauto, treka, trofi-reidu un radio vadāmo modeļu komisijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *