Ronalds Baldiņš izcīna otro vietu ‘RallyX Nordic’ posmā Dānijā

Nedēļas nogalē Dānijā aizvadīti “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā sacīkšu nedēļas nogale. Pirmajā no diviem Nisumas trasē notikušajiem posmiem Ronalds Baldiņš finālā guva augsto otro vietu, kamēr otrs posms izvērsās pilnībā pretējs un nesanāca aizkļūt līdz pusfinālam.

Sestdien septītajā posmā trīs kvalifikāciju summā Baldiņš savā “CrossCar” klasē ierindojās piektajā pozīcijā, bet savā pusfinālā startēja otrais un finišēja pirmais. Tas deva iespēju finālā startēt no trešās pozīcijas. Spraigās sacensībās tika izcīnīta otrā vieta, vien par 0.9 sekundēm piekāpjoties uzvarētājam, zviedram Rasmusam Personam, kamēr tikai 0.2 sekundes aiz latviešu pilota finišu sasniedza dānis Niklass Lukass Jensens.

Svētdien Nisumā notikušajā “RallyX Nordic” astotajā posmā Baldiņš netika tālāk par kvalifikācijas kārtu, paliekot priekšpēdējā, 30. vietā. Tas ir sliktākais rezultāts šajā sezonā. Trešajā kvalifikācijas braucienā tika piedzīvota sadursme ar vienu no konkurentiem.

Šoreiz finālā uzvarēja somu sportists Jonatans Ililammi, aiz sevis atstājot norvēģu braucējus Eiriku Steinsholtu un Aleksandru Heumu. Savukārt sezonas līderis Tomass Ēks Murstads šajā reizē ieņēma ceturto vietu septītā posma finālā, kamēr astotajā posmā palika pusfinālā, ierindojoties devītajā pozīcijā.

Divus posmus pirms sezonas beigām Baldiņš kopvērtējumā saglabā trešo vietu. Cīņa par titulu norvēģim Murstadam ir tikai divu punktu pārsvars pār zviedru Eliasu Svensonu. Baldiņš Svensonam zaudē 24 punktus, bet tuvākais sekotājs Ililammi ir 13 punktus aizmugurē.

“Aizvadītajā nedēļas nogalē Dānijā norisinājās “RallyX Nordic” pirmspēdējais posms, kurā mums gāja kā ierasts – jautri,” stāsta Ronalds Baldiņš. “Sestdien ar superinteresantu finālu finišējām otrie. Svētdien, pēc neveiksmīgajiem pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem, trešajā lielisks starts un biju priekšā visiem, bet dēļ saķeršanās ar somu braucēju gonkas beidzās bez pusfināla un fināla. Pirmajā līkumā soms noslaucīja kā ar slotu un visu nolauza. Joprojām esam pirmajā trijniekā čempionāta kopvērtējumā un plinti krūmos nemetīsim! “RallyX Nordic” īstā ballīte būs Vācijā šajā nedēļas nogalē, kur aicinu jūs visus palīgā!”

Mārcis Martinovs savā “4WD Pro Am” grupā svētdien aizvadīja sezonas labāko posmu, iekļūstot finālā, kur ieņēma ceturto pozīciju. Dienu iepriekš kvalifikācija noslēgta septītajā vietā, līdz ar ko fināls gāja secen. “4WD Pro Am” sezonas kopvērtējumā Martinovs atrodas sestajā pozīcijā.

Sezonas noslēdzošie divi posmi norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, 10. un 11. augustā, Esteringas trasē, Vācijā.