Nikolajs Grjazins izcīna ceturto vietu Somijas čempionāta posmā

Somijas rallija čempionāta sestajā posmā “Enset Oy SM-Ralli 2018” pagājušās nedēļas nogalē startēja latviešu komanda “Sports Tacing Technologies” ar Nikolaju Grjazinu un Jaroslavu Fjodorovu. Spēcīgā konkurencē ekipāža guva ceturto vietu absolūtajā ieskaitē.

Grants rallijs tika aizvadīts Somijas dienvidrietumos un plānā sportistiem bija veikt 102 km distanci. Pirmo ātrumposmu gan atcēla, bet pārējos septiņos tika sadalītas vietas starp braucējiem.

Piecos ātrumposmos labākos rezultātus uzstādīja mājinieks Ēriks Pietarinens (“Škoda Fabia R5”), kurš kļuva par uzvarētāju un kopvērtējumā par 14 sekundēm pārspēja tuvāko sekotāju Emīlu Lindholmu (“Škoda Fabia R5”). Trešais bija japānis Takamoto Katsuta (“Ford Fiesta R5”), kurš no Lindholma atpalika vien 2.4 sekundes.

Pietarinens jau iepriekš bija nodrošinājis titulu 2018. gada Somijas čempionātā.

Grjazins spēja sasniegt dalītu labāko rezultātu vienā no ātrumposmiem, bet summā ieņēma ceturto vietu. Arī viņš tālu neatpalika, trešās vietas ieguvējam Katsutam zaudējot vien astoņas sekundes, lai gan arī tuvākie sekotāji finišēja cieši aizmugurē. Cīņa izvērsās saspringta līdz pat finišam.

Visi čempioni un godalgoto vietu ieguvēji tiks noteikti pēc mēneša gaidāmajā čempionāta finālposmā “SM Teijo Talot Ralli 2018”. Grjazina/Fjodorova duets ātrākajā SM1 klasē pašlaik ir piektais, bet tikai divus punktus atpaliekot no priekšā esošās ekipāžas.