Nitišs pēc divām kvalifikācijām Beļģijas posmā 12. vietā

Beļģijā šodien aizvadīta pasaules rallijkrosa čempionāta ceturtā posma pirmā un otrā kvalifikācija, latviešu sportistiem parādot ne tos augstākos rezultātus. Reinim Nitišam gan cerīgāks sniegums un labas izredzes tikt pusfinālā, bet Jānim Baumanim šī diena izvērtās ļoti neveiksmīga.

Pirmajā kvalifikācijā abi latvieši startēja kopā, savā braucienā Baumanim ieņemot trešo, bet Nitišam – ceturto vietu. Kopējos rezultātos tobrīd Jānis ierindojās 14. vietā, kamēr Reinis bija divas pozīcijas zemēk.

Otrajā kvalifikācijā Nitišs pārliecinoši uzvarēja savā braucienā, kamēr Baumanim sniegums gluži pretējs – ar cauru riepu finišs sasniegts lēnā tempā un arī rezultāts, protams, slikts. Noslēdzoties pirmajai kvalifikācijas dienai, Nitišs pakāpies uz 12. vietu, kamēr Baumanis atkritis uz 19. pozīciju.

Pēc pirmās dienas vienāds punktu skaits Johanam Kristofersonam un Peteram Solbergam, kuri atrodas pirmajā un otrajā pozīcijā, kamēr trešo vietu ieņem Sebastjēns Lēbs.

Tikmēr Eiropas čempionāta otrajā posmā “Super 1600” klasē jau noslēgušās visas četras kvalifikācijas daļas un ar uzvaru iepriecinājis Artis Baumanis. Savukārt debitants Juris Spīķis ierindojās respektablajā devītajā vietā, lai gan tās ir viņa pirmās sacensības Eiropas čempionātā.

Pirmo posmu šonedēļ aizvada arī RX2 klases braucēji. Tur startē latviešu “Sports Racing Technologies” komanda, kuras pilots Vasīlijs Grjazins pēc pirmajām divām kvalifikācijām ieņem sesto vietu.