WRC2 klasē Meksikā pārliecinoši uzvar čempions Al-Atija

Nasers Al-Atija lieliski uzsācis sava WRC2 pasaules rallija čempiona titula aizstāvēšanu, šī gada pirmajā uznācienā Meksikā uzvarot ar gandrīz astoņu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju.

Sākot ar pirmo ātrumposmu, ilgu laiku Meksikas rallija vadībā WRC2 klasē atradās ukraiņu braucējs Jurijs Protasovs. Viņam stabili izdevās noturēties pirmajā pozīcijā līdz pat 16. ātrumposmam, kad radās problēmas ar mašīnas motoru.

Savukārt Al-Atija, kurš pērn kļuva par WRC2 čempionu, bet šogad janvārī uzvarēja Dakaras rallijā, jau pēc piektdienas pirmā ātrumposma bija nokļuvis otrajā pozīcijā un centās sekot Protasovam. Vēl pēc 15. ātrumposma sestdien viņus šķīra 31 sekunde, tomēr, kad ukraini piemeklēja tehniskās problēmas, Al-Atija nonāca ļoti pārliecinošā vadībā.

Al-Atija atzīst, ka braucis apdomīgi un lieki nav riskējis.

“Mums bija laba cīņa, taču braucu ļoti gudri,” stāsta katariešu pilots. “Apstākļi bija grūti un es izmantoju smadzenes. Šis arī bija pirmais pasaules čempionāta posms stūrmanim Metjū Baumelam, tāpēc varu teikt, ka paveicām tiešām labu darbu.”

Atpaliekot 7 minūtes un 56 sekundes, otro vietu Meksikas rallijā izcīnīja peruānis Nikolass Puhss, kurš svētdien salauza stabilizatora stieni. Tomēr Fuhsam izdevās noturēt aiz muguras Jari Ketomā, kurš finišā atpalika 21 sekundi, nostiprinoties stabilā pirmajā pozīcijā WRC2 kopvērtējumā.

“Biju sarūgtināts, ka salūzušas pusass dēļ sestdien atkritu uz trešo vietu, tomēr vienalga esmu guvis labus punktus un šobrīd esmu vadībā čempionātā,” saka Ketomā, pērnā gada WRC2 vicečempions.

Abdulazizs Al-Kuvari finišēja ceturtais, bet Protasovs spēja turpināt sacīksti un pat pakāpās līdz piektajai pozīcijai. Makss Rendina noslēdza pirmo sešinieku un uzvarēja “Production Cup” vērtējumā, kad pēdējā ātrumposmā izstājās Simone Tempestini.