Hirvonens uzvar Japānā

Info: wrc.com

Šodien par WRC Japānas rallija uzvarētāju tika kronēts „Ford” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš par 37,4 sekundēm apsteidza Citroen komandas otro pilotu Daniju Sordo.

Šodien pilotiem nācās aizvadīt septiņus ātrumposmus, kuros tad arī noskaidrojās šī gada Japānas rallija uzvarētājs. Dienas pirmajā ātrumposmā uzvarēja Loebs, kurš startēja pēc Superrally sistēmas. Nākošajā ātrumposmā uzvarēja Loeba komandas biedrs Sordo, bet sacensību līderis Hirvonens palika otrais.

Nākamajos trīs ātrumposmos nepārspēts palika Loebs, kas kopvērtējumā viņam ļāva pacelties no 38. vietas uz 30. Sacensību līderis Hirvonens īpaši neriskēja un pēdējos ātrumposmus aizvadīja diezgan piesardzīgi. Priekšpēdējā ātrumposmā Loeba „Citroen” automašīnu sāka vajāt tehniskas problēmas, tādēļ viņš priekšpēdējo ātrumposmu pabeidza kā pēdējais, uzvarētājam Sordo zaudējot vairāk par 12 minūtēm.

Pēdējais atkal bija īsais ātrumposms, kurā trešo reizi pirmais finišēja argentīnietis F.Villagre. Rallijam beidzoties, pirmais trijnieks palika nemainīgs. Pirmo vietu izcīnīja Hirvonens, kurš par 37,4 sekundēm apsteidza Sordo, bet trešo vietu izcīnīja H.Solbergs. Hirvonenam šī bija tikai trešā uzvara Pasaules kausa rallijā, bet Heningam Solbergam trešais pjedestāls.

Līdz ar to čempionāta kopvērtējumā pirmajās divās vietās nekas nav mainījies, jo abi titula pretendenti punktus šajā Japānas rallijā neizcīnīja. Tagad kalendārā ir palikuši vairs tikai Īrijas un Lielbritānijas posmi, kuros tad arī noskaidrosies pasaules kausa rallijā ieguvējs.

Ražotāju ieskaitē pirmo vietu saglabā „Ford”, kuriem tagad pārsvars pār otrās vietas ieguvējiem „Citroen” ir 34 punkti. Trešajā vietā ir „Subaru”, bet viņiem cieši uz papēžiem min „Stobart” komanda.