Titulētais lietuviešu rallija pilots Vitauts Šveds noslēdz karjeru

13/10/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Viens no Lietuvas panākumiem bagātākajiem rallija braucējiem Vitauts Šveds paziņojis par aktīvās sportista karjeras beigšanu. Šveds atzīst, ka divās desmitgadēs, ko pavadījis rallijā, paspējis sasniegt daudz, tādēļ tagad vēlas pievērsties citām aktivitātēm.

Par lēmumu beigt dalību rallijā Šveds paziņojis pēc Lietuvas čempionāta noslēdzošā posma “Samsonas Rally Around 7 Lakes”, kas nesen notika Zarasi apkaimē. Aizvadītajā sezonā viņš nodrošināja sev kārtējo Lietuvas čempiona titulu, LARČ2 grupas ieskaitē uzvarot visos četros notikušajos posmos.

“Šāds lēmums vienā ziņā brieda jau sen,” skaidro Vitauts Šveds. “Ir jāsaprot, ka nekas nav mūžīgs un pārmaiņas ir dabiska lieta. Ja 20 gadus dari vienu un to pašu, daudz ieguldot sevī, šāds brīdis pienāk. Motivācija šobrīd ir mazinājusies, jo paveikts un sasniegts ir daudz, un tu nevari mūžīgi kādam kaut ko censties pierādīt.”

37 gadus vecais pilots ar autosportu sāka nodarboties 2000. gadā, sākotnēji startējot rallijkrosā, bet no 2002. gada pievēršoties rallijam. Statistika liecina, ka kopš tā laika viņš piedalījies kopumā 173 rallijos, galvenokārt Lietuvā un citās Baltijas valstīs, no kuriem 26 guvis uzvaras. Sešas reizes Šveds startējis arī pasaules rallija čempionāta sacensībās, augstāko sasniegumu gūstot 2009. gadā Polijas posmā, kad finišēja 15. vietā absolūti un ceturtajā pozīcijā N4 klasē. Karjeras lielāko daļu viņš startējis ar dažādu modeļu “Mitsubishi Lancer Evo” pilnpiedziņas mašīnām, bet pērn iemēģināja spēkus arī pie R5 klases spēkrata stūres.

Šveds gan nenoliedz, ka vēl varētu iziet uz starta atsevišķās sacīkstēs, taču, vismaz pagaidām, noteikti rallijā vairs nebrauks ar profesionālu pieeju un neaizvadīs pilnas sezonas.

“Varbūt paies laiks un man tā visa pietrūks,” neslēpj Šveds. “Varbūt tad būs teorētiska iespēja, ka es atgriezīšos ar labāku mašīnu, lai aizvadītu pilnu sezonu.”

Pagaidām Šveds vairāk laika veltīs citiem hobijiem: “Man patīk kāpt kalnos – divreiz esmu bijis Nepālā, braucu ar velosipēdu, skrienu un tagad arī nodarbojos ar kajakingu. Pasaulē ir daudzas vietas, ko neesmu apmeklējis un kas piesaista ar saviem izaicinājumiem. Iepriekš, kad ziemas un vasaras bija aizņemtas ar motoru sportu, man nebija tik daudz laika to visu darīt.”

Izmantotie resursi:
www.15min.lt

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool