Vorobjovs dodas pēc čempiona balvas un kaļ nākamās sezonas plānus

Pazīstamā latviešu rallista Jāņa Vorobjova ekipāža arī 2015. gada sezonā turpinās startēt spēcīgajā N4 klasē.

Sestdien LAF rallija komisijas apbalvošanas pasākumā Jānis Vorobjovs un viņa stūrmanis Andris Mālnieks tiks apbalvoti par uzvaru 2014. gada Latvijas rallija čempionātā. Abiem šis bija pirmais kopīgais sadarbības gads, kas izvērtās patiesi veiksmīgs.

Vorobjovs pēdējā čempionāta posmā rallijā “Latvija” piedzīvoja ļoti smagu avāriju, kas apdraudēja izredzes kļūt par čempionu, tomēr neveiksme piemeklēja arī viņu galveno konkurentu Igoru Bulancevu, kā rezultātā tomēr izdevās tikt pie pirmās vietas.

Lai gan Vorobjovs allaž bijis viens no galvenajiem pretendentiem uz titulu un N4 klasē bija triumfējis jau iepriekš, šis viņam ir pirmais tituls kopš 2007. gada.

Komanda portālam “4rati.lv” apstiprināja, ka arī 2015. gadā turpinās startēt Latvijas rallija čempionātā, kur joprojām pārstāvēs N4 klasi, priecējot vietējos līdzjutējus ar ātru braukšanu un, cerams, arī uzvarām. Šobrīd jau top jauns “Mitsubishi Lancer EVO X” rallija automobilis, kas tiek būvēts no nulles.

Komanda neslēpj, ka ļoti vēlētos startēt sacīkstēs ar R5 klases mašīnu, tomēr finansiālās iespējas to pagaidām liedz darīt. Tāpat pastāv iespēja, ka komanda startēs ārpus Latvijas, iespējams Igaunijā vai Lietuvā, tomēr šobrīd par to vēl skaidrības nav.

Piekāpjoties tikai Jānim Vorobjovam un Andrim Mālniekam, otro vietu šogad N4 klasē ieguva Igors Bulancevs un Marina Daņilova, bet trešo vietu izcīnīja Aleksejs Mersijanovs un Georgijs Troškins.

R5 klasē apgalvošanas pasākums sestdien noritēs bez latviešu braucējiem, jo visu pirmo trijnieku sezonas kopvērtējumā aizņēmuši ārvalstnieki – par čempionu kļuva igaunis Rauls Jētss, kura stūrmaņi šogad bija Andruss Toms un Kristo Krāgs, otrajā vietā lietuvieši Martins Samuitis un Ramūns Šaučikovs, bet trešo vietu ieņēma zem Latvijas karoga braucošais krievu sportists Vasīlijs Grjazins, kuram stenogrammu lasīja Dmitrijs Čumaks un Dmitrijs Ļebediks.

Tikmēr R2 klasē šogad uzvarēja Ralfs Sirmacis un Māris Kulšs, otro vietu ieņēma Guntis Lielkājis un Vilnis Miķelsons, bet trešo vietu izcīnīja Emīls Blūms un Reinis Vilsons.

Latvijas kausā 2WD ieskaitē pirmo vietu guvuši Andis Neikšāns un Aivis Aizsilnieks, Junioru ieskaitē uzvaru guva Ralfs Sirmacis, bet komandu vērtējumā Latvijas čempionātā uzvarēja “LMT Autosporta Akadēmija”.