Āzis/Princis un Naglis/Naglis sadala medaļas līdzīgi

05/05/2009 |

Info, Foto: Iveta Kaminska

Sestdien, 2. maijā Skrundas apkārtnē norisinājās Latvijas čempionāta sacensības apvidus automašīnām, kur uz starta stājās 14 ekipāžas. Dalībnieki vienlaicīgi sacentās rallija – reida un rallija – karuseļa ieskaitē. Goda pjedestālu abās ieskaitēs savā starpā dalīja trīs ekipāžas: rallija- reidā ātrāki bija Jānis Āzis/ Ainārs Princis, kas brauca ar Dakāras maratonrallijā pārbaudi izturējušo OSCaru, četras sekundes līdz pjedestāla augstākajam pakāpienam pietrūka ekipāžai Jānis Naglis/ Jānis Naglis juniors (Mitsubishi Pajero Race2, “RE autoklubs”), bet trešajā vietā ierindojās līdz šim šajā sezonā ātrākā ekipāža Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters (Mitsubishi Pajero Evo), kuriem pēc tam, kad nolūza ātrumu pārslēdzējs, nācās apstāties un daudz laika veltīt, lai pārslēgtos no neitrālā uz trešo ātrumu.

Rallija – karuselī, kur 4,7 kilometrus garā trase bija izveidota bijušajā Skrundas lokatoru teritorijā, sportistiem bija jāprot noturēties uz ceļa gan putekļainajā smilšu trasē, gan vietām stipri izdangātajos meža celiņos, gan prast būt gana ātriem uz betona klātās taisnes, kur vietām ātrums pat pārsniedza 160 km/h.

Šajā ieskaitē ātrāki un veiklāki izrādījās ekipāža Jānis Naglis/ Jānis Naglis juniors aiz sevis atstājos oscariešus Jāni Āzi/ Aināru Princi. Lai kā Raivis Zeltiņš un Mārtiņš Tūters censtos izdibināt vietas, kur ieekonomēt sekundes, tomēr iepriekšminētos T1 klases braucējus viņiem neizdevās apsteigt un bija jāatzīst, ka trešā vieta šoreiz ir gana labs rezultāts.

Pēc ilgāka pārtraukuma sacensībās atkal atgriezusies standarta automašīnu klase. Šoreiz braucējiem tika dots uzdevums veikt 39 kilometrus garo rallija – reida trasi, par ko katrai ekipāžai tika ieskaitīti punkti, bet laika kontrole tika ņemta rallija – karuseļa braucienā. Žēl, ka iespēja sacensties šiem braucējiem tika dota tikai vienā braucienā. Šajā klasē ātrāki bija Edgars Paculs/ Gints Grieķers (VAZ 21213), šoreiz ar otro vietu nācās samierināties ekipāžai Gita Laugale/ Santa Daukste (Mitsubishi Pajero), bet trešie finišēja Agris Freimanis/ Andris Psečenko (Toyota).

Nākošais Latvijas čempionāta posms apvidus automašīnām norisināsies 6.jūnijā Balvu rajonā, Rugājos.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool