Uz 24 stundu sacensībām Portugālē dodas Dambis/ Skoks/ Saukāns

24/11/2010 |

Info, Foto: Iveta Kaminska

Jau sesto reizi uz 24 stundu sacensībām Portugālē ceturtdien, 25. novembrī dodas Latvijas ekipāža Andris Dambis/ Igors Skoks/ Māris Saukāns. 27. novembrī Fronteira ciematiņā 13-to reizi tiks dots starts sacensībām “24 Horas TT Vodafone”.

Šoreiz tās visus pārsteidz ar milzīgo interesi un rekordlielo dalībnieku skaitu – 94 ekipāžas, kur pie stūres sēdīsies 350 piloti. Tik liela piekrišana Portugālē nav vēl bijusi. Parasti ekipāžu skaits bija no 60 līdz 70. Organizatori, protams, ir ļoti priecīgi, bet vienlaicīgi saskaras ar neparedzētām grūtībām, jo boksu skaits ir ierobežots un dažviet vienā remonta zonā nāksies izmetināt pat divas ekipāžas. Uztraukumu rada arī nepietiekošs viesnīcu skaits. Tādai milzīgai interesei par šīm sacensībām nebija gatavs neviens un portugāļi tās jau ir nodēvējuši par sezonas grandiozāko autosporta festivālu.

Sevišķi lielu portugāļu autosportistu līdzjutēju uzmanību piesaista fakts, ka pēdējos sešus gadus šajās 24 stundu sacensībās uzvar tikai ārzemju sportisti.

Latvijas ekipāžai visaugstāko vietu izdevās sasniegt 2005. gadā, kad viņi kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, 2006. gadā astotie, 2007. gadā bija skaists, bet skumjš finišs – priekšpēdējā aplī tika sasniegta augstā 4. vieta un, aiztraucoties pēdējā aplī, bija pat cerība tikt trešajiem. Notika negaidītais – OSCaram nolūza motora klanis… Ar portugāļu ekipāžas palīdzību, OSCars apmēram piecus kilometrus tika stumts līdz finišam. Finišs tika sasniegts nolikumā paredzētajā laikā, bet tā kā noteikumos ir rakstīts, ka pēdējais aplis automašīnai jāveic pašu spēkiem, rezultāts — 5. vieta – netika ieskaitīts, 2008. gadā ekipāža Dambis/ Skoks/ Saukāns atkal kāpj uz goda pjedestāla, izcīnot bronzas medaļu, bet 2009. gads bija gaužām neveiksmīgs, kad treniņbrauciena pirmajā aplī atteicās strādāt “OSCar24” motors. Dalībnieku saraktā Latvijas ekipāžai ir iedalīts 17. starta numurs, bet kārtību startā noteiks kvalifikācijas braucienos katras ekipāžas uzrādītais ātrākais apļa laiks, kas tiks noskaidrots piektdien.

Šogad dalībnieku sastāvs un konkurence ir ļoti spēcīga. Kā prognozē paši portugāļi, tad iespējamie līderi ir skaitā ap desmit. Te gan nākas atcerēties, ka 24 stundu sacensībās rezultāts ir grūti prognozējams, jo visvairāk visu izsaka tehnikas izturība.

Lai izdodas!

Informācijai un rezultātiem var sekot līdzi: http://www.24horastt.com/

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool