Latvijas RE Autoclub pilots Gardemeisters ar pirmo vietu atklāj rallijreidu Astrahaņā

20/04/2012 |

Info, foto: „RE Autoclub”

Latvijas komandas „RE Autoclub” ekipāža – soms Tonijs Gardemeisters un latvietis Agris Pētersons – ceturtdien izcīnīja uzvaru Krievijas rallijreida čempionāta otrā posma atklāšanas ātrumposmā. Astrahaņas apkārtnē notiekošā rallijreida „Zoloto Kagana” lielākais pārbaudījums – stepes – vēl tikai sagaida braucējus nākamajās trijās dienās.

„RE Autoclub”, turpinot februārī Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā „Italian Baja” aizsākto sadarbību ar Gardemeisteru, šīs nedēļas nogalē startē Krievijas čempionātā. Šī ir lieliska treniņu iespēja pirms jūlijā gaidāmā starta Dakāras sērijas rallijreidā „Silk Way”, kas startēs Maskavā, bet finišēs Astrahaņas apkārtnes stepēs.

Cīņa par Kagana zeltu notiks četras dienas, kopumā veicot 1100 kilometrus. Ātrumposmi veidos 800 kilometrus. Lielākā daļa distances būs izveidota viltīgajās Krievijas stepēs. Ceturtdien Astrahaņas centrā notika „Zoloto Kagana” atklāšanas ceremonija un pirmais 3,93 kilometru garais ātrumposms.

Pasaules rallija čempionātos vairāk nekā simts posmus veikušais Gardemeisters ceturtdien apliecināja „lidojošā soma” īpašības, šo īso distanci veicot visātrāk no vairāk nekā 40 dalībniekiem. „RE Autoclub” ekipāža ar „Mitsubishi Pajero” ātrumposmu veica četrās minūtēs un 15 sekundēs, tuvākos sekotājus apsteidzot par 14 sekundēm.

Otro vietu izcīnīja Krievijas komandas „Protechmsport RT” pārstāvis Arturs Muraškins („Nissan Frontier”), bet trešajā vietā „RS” klases līderis Aleksandrs Želudovs no „E-Auto”.. „RUS-Sport” rindās ar „Mitsubishi Pajero” startējošie latvieši Aldis Vilcāns un Jānis Naglis ierindojās sestajā vietā, Gardemeisteram zaudējot 40 sekundes.

„Prologs sekmīgi aizvadīts. Nav mazsvarīgi, ka piektdien uz starta līnijas mūsu ekipāža stāsies kā pirmā. Sacensību pirmajos četros kilometros Tonijs Gardemeisters apliecināja, ka viņa braukšanas meistarība ir izcila,” uzsver „RE Autoclub” direktors Roberts Elbakjans. „Piektdien ātrumposma garums būs apmēram 250 kilometru. Tas būs nopietns pārbaudījums stūrmanim Agrim Pētersonam, jo skaidrs, ka būs nepieciešama laba orientēšanās māka.”

Rallija karjeras laikā no 1996. līdz 2010. gadam Gardemeisters startējis pasaules čempionāta 113 posmos, braucot ar “Seat”, “Mitsubishi”, “Škoda”, “Ford” un “Suzuki”, taču Krievijas ceļi un bezceļi viņam ir sveši.

„Jau pēc treniņiem un pirmajiem kilometriem pārliecinājos, ka šajā rallijreidā viss būs citādāk nekā manā debijas reizē Itālijā,” izvērtē “RE Autoclub” somu pilots Tonijs Gardemeisters. “Esam izbaudījuši gan meža ceļus, gan Volgas upes ūdeņus. Skaidrs, ka šajās sacensībās būs ļoti svarīga mana sekmīga sadarbība ar stūrmani Agri Pētersonu.”

Piektdien rallijreida dalībnieki startēs un finišēs Astrahaņas teritorijā esošajā Pilsētas salā. Ātrumposma garums būs 250 kilometri. Pirms un pēc ātrumposma 40 kilometru gari pārbraucieni.

Krievijas rallijreida čempionātā šosezon būs kopumā pieci posmi. Trešais no tiem notiks jūnijā Uļjanovskā, ceturtā posma ieskaite būs rallijreids „Silk Way”, bet izšķirošie notikumi risināsies rudenī Latvijā, kad no 21. līdz 23. septembrim notiks „RE Autoclub” tradicionāli organizētais „Riga Baja”.

Papildus informācija:www.reautoclub.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool