Bluša pārstāvētajā “Formula D” seriālā 2019. gadā astoņi posmi

Pasaules prestižākais drifta autosacīkšu seriāls “Formula D”, kurā ar panākumiem startē latvietis Kristaps Blušs, arī nākamgad norisināsies astoņos posmos, startējot aprīļa pirmajā pusē Longbīčā.

Lielas izmaiņas kalendāru nav skārušas, 2019. gada sezonā posmu norises vietas palikušas nemainīgas, un visas sacensības tiks aizvadītas ASV teritorijā. Pirmais posms norisināsies 5. un 6. aprīlī Longbīčā, bet sezona noslēgsies no 8. līdz 10. augustam turpat Kalifornijas štatā, tikai citā trasē – Ērvindeilā.

Savu kopumā veiksmīgāko sezonu “Formula D” seriālā Blušs aizvadīja pērn, kad kopvērtējumā ieguva dalītu ceturto vietu. Šogad sportists ierindojās tikai 14. pozīcijā, taču sezonas trešajā posmā Atlantā izcīnīja pirmo uzvaru “Formula D” braucēja karjerā.

Šosezon otro gadu pēc kārtas par “Formula D” čempionu kļuva īru sportists Džeimss Dīns. Augustā viņš bija redzams uz starta arī Rīgā, kad Biķernieku trasē uzvarēja Eiropas drifta seriāla “Drift Masters” posmā. Amerikā Dīns šogad aiz sevis atstāja norvēģi Frendriku Āsbo un poli Pjotru Vīčeku, kamēr spēcīgais lietuvietis Aurims Bakchis ieņēma devīto vietu “Formula D” kopvērtējumā.

Tikmēr čempionāta popularitāte turpina augt. Organizatori informē, ka šogad sacensību tiešraides internetā vēroja 12 miljoni unikālo apmeklētāju 185 valstīs, kas ir 140 procentu pieaugums.