Aizvadīts rallijkrosa trešais posms Zilākalna autotrasē + foto

05/02/2017 |

Foto: Gints Grīnfogels, 4rati.lv

FOTOGALERIJA

Februāra pirmajā sestdienā Kocēnu novada Zilākalna autotrasē norisinājās “RX Ziemas kausa” trešais posms, kurā uzvaras laurus plūca naukšēnieties Kristaps Kapačs (“Lada RX” klase) un rīdzenieks Roberts Vītols (“RX Open” klase).

Kā jau ierasts, pirmie trasē devās “Open” un “Open 4WD” klašu pārstāvji, kuriem šoreiz daļēji tika atļauts lietot riepas ar sporta radzēm. Skatītāji noteikti piekritīs, ka tas padarīja sacīkstes aizraujošas, lai gan “Open” klasē startēja tikai četri dalībnieki.

Visos braucienos labākais bija 14 gadus jaunais Roberts Vītols, par kura talantu neviens vairs nebrīnās, otrajā vietā palika Edijs Zimza, kurš salīdzināja spēka samērus ar standarta RX žiguli, bet trešais – Kristaps Grunte. Neveiksmīgas sacīkstes izvērtās vienīgajam “RX Open 4WD” klases pārstāvim Jānim Veģerim, kuru jau pirmajā kvalifikācijā pievīla ātrumkārba, lai gan uz fināla braucieniem Jānis paspēja to nomainīt – arī otra ātrumkārba padevās jau pirmajā braucienā.

Posma organizatoriem nav burvju nūjiņas, lai uzburtu pasakainas sniega kupenas, bet uzlietā ledus kārta izdevās godam. Līdz ar to, kā arī diezgan sarežģītās Zilākalna trases dēļ, “Lada RX” klasē bija vērojamas daudzas sagriešanās pat no ļoti pieredzējušajiem dalībniekiem. Interesanti, ka šoreiz visas dienas garumā savas prasmes pierādīja un lielāko daļu braucienu vadības grožus noturēja gados jaunākie dalībnieki, atsevišķi izceļot igauņu pilotus. Kā jau Ivo Traubergs solīja, mūsu kaimiņi kā vienmēr neļāva atslābt un parūpējās par asām izjūtām, jo bija iesaistīti spraigās cīņās un pat sadursmēs, kuru dēļ dažiem igauņu ciemiņiem nācās izstāties.

Kopumā no “Lada RX” klases 13 pārstāvjiem kvalifikācijas braucienos labākie savās grupās bija valmierietis Rūdolfs Šmits un jēkabpilietis Oskars Safonovs. Pēc pašu dalībnieku iniciatīvas visus trīs fināla ieskaites braucienus visi aizvadīja kopā – vienā grupā. Visveiksmīgāk no fināla lielās burzmas elpu aizraujošajām cīņām visos trijos braucienos izvairījās un drošākā priekšplānā noturējās Kristaps Kapačs, igaunis Sigmars Tammemagi un Rūdolfs Šmits. Šoreiz nebija vērojams viena pilota nesasniedzams pārsvars, tā iemesla dēļ Kristapam un Sigmaram fināla braucienu summā bija vienāds punktu skaits, bet Kapača pirmā vieta trešajā fināla braucienā nodrošināja sen gaidītu pirmo pjedestāla pakāpienu. Līdz ar to redzams, ka Tammemagi nostiprina savas līderpozīcijas “RX Ziemas kausa” kopvērtējumā.

3. posma rezultāti >>

Informāciju sagatavoja:
Jānis Bergs, rallycross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool