Tanaks pirms WRC posma aizvadījis svarīgus testus Beļģijā

Foto: Vladislav Maschl
Pasaules rallija čempionāts turpināsies pēc trim nedēļām ar Centrāleiropas posmu, kas norisināsies pa asfalta ceļiem Vācijā, Čehijā un Austrijā. Gatavojoties tam, Ots Tanaks aizvadījis nozīmīgus testus Beļģijā.
Šonedēļ notikušajos testos Tanaks izmēģināja gan jaunāko “Hyundai i20 N Rally1” mašīnas versiju, gan pagājušā gada specifikācijas auto. Šī salīdzinājuma rezultāti būs ļoti svarīgi, jo “Hyundai” apsver iespēju uz Centrāleiropas posmu atgriezties pie iepriekšējās modifikācijas, pēc tam, kad jaunais auto aprīlī Kanāriju salu rallijā uz asfalta cieta pilnīgu fiasko, kamēr “Toyota” guva pirmās četras pozīcijas.
Lai gan sezonas sākumā Montekarlo rallijā “Hyundai” vēl startēja ar 2024. gada specifikācijas mašīnu, februārī Zviedrijā debitēja jaunākā versija. Tomēr tās potenciāls uz asfalta līdz šim nav izpaudies. Tāpēc Tanakam bija iespēja Beļģijā dot tiešu vērtējumu, kas palīdzēs komandai izlemt, kuru no abām versijām izmantot Centrāleiropas posmā.
Tikmēr komandas biedri Tjerī Noivils un Adriens Furmo startēs treniņsacensībās. Novils šonedēļ piedalīsies Beļģijas čempionāta posmā “East Belgian Rally”, kamēr Furmo nākamnedēļ bez oficiālas ieskaites aizvadīs asfalta ātrumposmus Eiropas rallija čempionāta posma ietvaros Horvātijā. Interesanti, ka Tanakam, kurš ir vienīgais no “Hyundai” braucējiem, kas joprojām cīnās par šīs sezonas WRC titulu, sagatavošanās rallijs nav paredzēts.
Centrāleiropas posms notiks no 16. līdz 19. oktobrim, un tajā “Toyota” var nodrošināt ražotāju titulu, kamēr Sebastjēns Ožjē, Elfins Evanss un Kalle Rovanpera turpinās savstarpējo cīņu par čempiona titulu pilotu ieskaitē. Tanaks pašlaik kopvērtējumā ieņem ceturto vietu.
Izmantotie resursi:
www.rallyjournal.com