Kopeckis Japānā kļūst par Āzijas-Klusā okeāna rallija čempionu

Izcīnot uzvaru Japānā notikušajās “Hokkaido Rally” sacensībās, par 2014. gada FIA Āzijas-Klusā okeāna zonas rallija čempionu kļuvis pazīstamais čehu autosportists Jans Kopeckis.

Šajā brīdī, Kopeckis var lepoties ar īpašu statusu, jo reizē viņš ir arī pašreizējais Eiropas čempions. Šo titulu viņš izcīnīja tieši pirms viena gada, bet 2014. gada Eiropas čempions šobrīd vēl nav noskaidrots.

Kopecka sīvākais konkurents Āzijas-Klusā okeāna rallija čempionātā bija indietis Gauravs Gills, kurš arī pārstāv “Skoda” rūpnīcas atbalstīto MRF komandu. Tomēr Gills jau pirmajā Hokaido rallija dienā piedzīvoja avāriju, no sacīkstēm izstājoties. Kopeckis pa to laiku uzvarēja 11 ātrumposmos no 18.

Neskatoties uz Gilla neveiksmi, viņa un Kopecka MRF vienība vienu posmu pirms sezonas beigām nodrošinājusi uzvaru komandu ieskaitē.

“Visi šīs sezonas posmi man bija jauna teritorija, tomēr izdevās pārvarēt šo izaicinājumu,” saka Kopeckis. “Gribu izteikt pateicību arī savam stūrmanim Pāvelam Dresleram – bez viņa es Āzijas-Klusā okeāna mežos būtu nomaldījies!”

Lai gan Kopeckis vairs nestartē Eiropas čempionātā, “Skoda” rūpnīcai ir lielas izredzes arī šogad nodrošināt titulu Eiropā, jo tur kopvērtējuma vadībā atrodas tās piloti Esapeka Lapi un Zeps Vīgands.

Āzijas-Klusā okeāna rallija čempionāta noslēdzošais posms notiks no 4. līdz 7. novembrim, Ķīnā.

Hokaido rallija rezultāti:

1. Jan Kopecky (Škoda Fabia S2000), 2:12:29.5
2. Toshi Arai (Subaru Impreza WRX STi 4 D), +42.3
3. Hiroshi Yanagisawa (Subaru Impreza WRX STi 4 D), +3:39.7
4. Yuya Sumiyama (Subaru Impreza STi N16), +4:47.9
5. Tadamitsu Niihori (Subaru Impreza STi), +9:40.6

Čempionāta kopvērtējums:

1. Jan Kopecky, 151
2. Gaurav Gill, 104
3. Jan Xu, 97
4. Mark Pedder, 90
5. Michael Young, 88

Info: fiaaprc.com
Foto: maxrally.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *