Īstas ziemas apstākļos noslēdzies Lapzemes rallijs

Lai gan citur Eiropā sniega trūkums liek atcelt vienu ziemas sacīksti pēc otras, Somijā aiz Polārā loka sniega ir vairāk nekā pietiekoši un pagājušās nedēļas nogalē tur tika aizvadītas ikgadējās “Arctic Lapland Rally” sacensības.

Somijas rallija čempionāta pirmais posms allaž izceļas ar lielu sniega daudzumu un zemu gaisa temperatūru. Arī šoreiz sniega rallija norises vietā bija ļoti daudz un pirms sacensībām trasē pat nācās sūtīt greiderus.

Kā allaž, arī dalībnieku skaits rallijā bija ļoti liels – šogad startēja 143 ekipāžas, turklāt ne vien mājinieki, bet arī viesi no ārvalstīm. Kopumā bija pārstāvētas desmit valstis. Savukārt ātrumposmos tika veikti 157,73 km.

Rovaniemi pilsētas apkaimē “Arctic Lapland Rally” šogad norisinājās jau 51. reizi, bet sesto uzvaru šajās sacensībās izcīnīja spēcīgais somu pilots Juha Salo (“Peugeot 208 T16”). Zaudējot savam tautietim 50 sekundes, otro vietu izcīnīja Tēmu Asunmā (“Subaru Impreza STi R4”).

Jāpiemin, ka Salo ir 2015. gada Somijas čempions SM1 klasē, kamēr Asunmā pērn kļuva par čempionu SM2 klasē.

Trešo vietu “Arctic Lapland Rally” ieņēma bijušā WRC pilota Toši Arai dēls Hiroki Arai (“Subaru Impreza WRX STi”). Tie, kas rallijam seko līdzi, noteikti atceras, ka vēl pērn rudenī Hiroki Arai guva piekto vietu Latvijas rallija čempionāta noslēguma posmā “Latvija 2015”.

“Arctic Lapland Rally” sacensībās šogad piedalījās arī igauņa Sandera Pērna (“Ford Fiesta R5”) ekipāža, ieņemot septīto vietu.

Somijas rallija čempionātā šogad plānoti seši posmi. Nākamais no tiem būs “SM Vaakuna Ralli”, kas risināsies 26. un 27. februārī.