Auto24 Rally Estonia uzvar Mads Ostbergs un Jonas Andersson

Info: auto24 Rally Estonia preses dienests

Otrā auto24 Rally Estonia diena solīja sīvu cīņu starp diviem WRC pilotiem – Mads Ostberg un Thierry Neuville. Pirms rallija noslēdzošās dienas Mads Ostbergs bija par 20,7 sekundēm ātrāks. Kaut gan Thierry Neuville uzvarēja divos svētdienas ātrumposmos, Ostbergs tomēr noturēja savu pirmo pozīciju un ar 26,5 sekunžu pārsvaru otro gadu pēc kārtas kļuva par auto24 Rally Estonia uzvarētāju.

Ostbergs atzīst, ka cīņa starp viņu un Thierry Neuville ir bijusi lieliska. „Šis bija ļoti nozīmīgs rallijs pirms Somijas, mēs pārbaudījām dažādus regulējumus un guvām pārliecību par pareizo izvēli. Auto24 Rally Estonia organizācija bija izcila, interesanti ātrumposmi, daudz skatītāju un laba atmosfēra”, komentē Ostbergs.

Thierry Neuville: „ Mums šī bija pirmā sacensība Igaunijā. Ātrumposmi bija pat labāki, nekā tikām cerējuši. Mēs neuzvarējām rallijā, bet jebkurā gadījumā – tā bija vērtīga sagatavošanās pirms Neste Oil Rally Finland. Ceru, ka nākamajā gadā šeit atgriezīsimies pēc uzvarētāju ķiveres!”

Trešo vietu kopvērtējumā ieņēma Igaunijas ekipāža Georg Gross un Raigo Mõlder (Ford Focus WRC), zaudējot Ostbergam 1.44,9 minūtes. Ceturtie Martin Prokop un Zdenek Hruza (Ford Fiesta RS WRC), piekti absolūti finišēja Karl Kruuda un Martin Järveoja ar Ford Fiesta S2000.

N grupā ātrākie bija Kaspar Koitla un Alo Ivask (Mitsubishi Lancer EVO 9), kuri izcīnīja sesto vietu absolūti.

A6/N3 labākā Markus Abram (Honda Civic Type-R) ekipāža, nacionālajā klasē – Marko Mänty un Joni Mäkela ar Honda Civic Type-R.

Auto24 Rally Estonia bija arī Eiropas vēsturisko auto čempionāta posms. WRC zvaigzne Jari-Matti Latvala ar Ford Escort BDA te guva pārliecinošu uzvaru, atkārtojot sava tēva, kurš pagājušajā gadā šeit bija pirmais ar to pašu auto, sniegumu.

Otrie vēsturisko auto ieskaitē norvēģi Valter Jensen un Erik Pedersen, kuri startēja ar leģendāro Lancia 037, trešie Mika Turkki un Mikko Tuominenen (Opel Ascona 400).