Magalešs izcīna uzvaru ERC posmā Grieķijā

Portugāļu pilota Bruno Magaleša (“Škoda Fabia R5”) ekipāža izcīnījusi uzvaru Eiropas rallija čempionāta (ERC) trešajā posmā “EKO Acropolis Rally 2018”, kas trīs dienu garumā norisinājās Grieķijā.

Jau vēstījām, ka Magalešs vadību sacensībās pārņēma sestdien, kad smagajos grants ātrumposmos līderus piemeklēja neveiksmes. Sestdienu vadībā uzsāka Aleksejs Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”), kuram drīz nācās apstāties ar vienā no līkumiem nolauztu riteni. Tikmēr riepas rallija otrajā dienā pārdūra gan Jūso Nordgrens (“Škoda Fabia R5”), gan Eivinds Brinildsens (“Ford Fiesta R5”).

Kļuvis par līderi, sacīkšu otro dienu Magalešs pabeidza ar vairāk nekā minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju. Svētdien, kad bija jāveic vēl četri ātrumposmi, viņš varēja lieki neriskēt un aizbrauca pretī uzvarai, kas sportistam ir pirmā šajā sezonā un trešā ERC karjerā.

Nākamās divas pozīcijas Akropoles rallijā ieguva piloti, kas līdz šim Eiropas čempionātā uz pjedestāla vēl nebija kāpuši. Otrajā vietā ierindojās ungārs Norberts Hercigs (“Škoda Fabia R5”), savukārt trešo vietu ieņēma Huberts Ptažeks (“Škoda Fabia R5”).

Trijos no četriem svētdien notikušajiem ātrumposmiem ātrākais bija Lukjaņuks, kurš sacīkstēs atgriezās pēc sestdien piedzīvotās neveiksmes. Kopvērtējumā šoreiz gan viņam tikai 21. vieta. Līdz ar to Magalešs viņam kopvērtējuma galvgalī pēc trim posmiem pietuvojies līdz 14 punktu atstatumam.

Augsto 11. vietu sacensību kopvērtējumā izcīnīja latviešu vienības “PROSPEED” pārstāvis Sergejs Remeņņiks (“Mitsubishi Lancer Evo X”) no Krievijas. ERC2 ieskaitē viņam godalgotā otrā vieta, kamēr ar gandrīz divu minūšu pārsvaru uzvaru šajā klasē guva ungāru sportists Tibors Erdi juniors (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Trešajā vietā ierindojās itālis Celindo Melegari (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

ERC3 vērtējumā Grieķijā uzvarēja indieša Amitradžita Ghoša (“Ford Fiesta R2”) ekipāža, bet “ERC Ladies” klasē finišēja tikai spāniete Emma Falkona (“Citroën DS3 R3T Max”), kura līdz ar to arī uzvarētāja.

Eiropas čempionāta ceturtais posms no 15. līdz 17. jūnijam norisināsies Kiprā.