Kristofersons soli no ‘World RX’ titula, O’Donovans kronēts par Eiropas čempionu

Portugālē aizvadīts pasaules rallijkrosa čempionāta dubultposms, kurā uzvaras izcīnīja Johans Kristofersons un Kevins Hansens. Priekšā vēl viena sacīkšu nedēļas nogale, bet Kristofersons ir soli no kārtējā titula. Tikmēr par Eiropas čempionu RX1 klasē kļuvis Patriks O’Donovans.

Tā kā Montalegres trase atrodas ap 1000 metriem virs jūras līmeņa un tajā ir garākā taisne kalendārā, tika prognozēts, ka šī būs elektrisko mašīnu teritorija. Tomēr realitāte, vismaz pirmajā no abiem pasaules čempionāta posmiem, izrādījās savādāka.

Startējot ar “Volkswagen Polo KMS 601 RX” automobili, kas aprīkots ar iekšdedzes motoru, Kristofersons guva uzvaru sezonas septītā posma finālā. Pusfinālā tika piedzīvota sadursme un bija risks nepaspēt mašīnu savest kārtībā, lai startētu izšķirošajā braucienā. Tomēr zviedru pilots finālā piedalījās, startā no trešās pozīcijas paceļoties uz otro, bet vēlāk apdzenot Niklasu Gronholmu. Trešo vietu izcīnīja Kevins Hansens. Kristofersonam šī bija jau piektā uzvara septiņos posmos.

Astotajā posmā par uzvarētāju kļuva Kevins Hansens, kurš pirms tam bija uzvarējis savā pusfinālā. Startā no ceturtās vietas vadībā izrāvās Timijs Hansens, taču zaudēja laiku cīņā ar Oli Kristianu Veibiju, līdz ar to pēc džokera veikšanas vadībā atradās K.Hansens, bet Kristofersons ieņēma otro vietu, tā arī finišējot. T.Hansens finišēja trešais.

Vēl atlicis viens dubultposms, kas 19. un 20. oktobrī notiks Ķīnā. “MS – HORSE Powertrain” komandas braucējam Kristofersonam kopvērtējumā jau 46 punktu pārsvars pār K.Hansenu.

Portugāles 1. fināls:

Portugāles 2. fināls:

“World RX” kopvērtējums:

Tikmēr Eiropas rallijkrosa čempionāta ietvaros Portugālē notika sezonas noslēdzošais, ceturtais posms. Šajā reizē finālā ieņemot trešo vietu, par 2024. gada “Euro RX1” klases čempionu kļuvis brits Patriks O’Donovans, kurš startēja ar “Peugeot 208 RX” mašīnu. Pirms tam viņš bija uzvarējis iepriekšējos trīs posmos. Šoreiz uzvaru izcīnīja Šveici pārstāvošais Jurijs Beļevskis.