Nav skaidrības par nākamās krosa sezonas sākumu

06/11/2020 |

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Pagājis mēnesis kopš Latvijas krosa tipa sacensību sezonas beigām – tikai jūlijā viss sākās, bet nu jau daudz nianšu sāk aizmirsties. Īsa, bet ļoti koncentrēta sezona, bez lieliem zaudējumiem posmu skaitu ziņā. Tas bija ātri, bet – kas tālāk?

Visos trīs atzaros – autokrosā, rallijkrosā un folkreisā – 2020. gada sezona bija viena no aizraujošākajām pēdējos gados. Iespējams, šo sajūtu rada tieši sezonas koncentrēšanās trīs mēnešos, radot asa sižeta filmas tempu un neļaujot aizmirst vienu notikumu, kad sākas jau nākamais. Taču jebkurā gadījumā sportiski bija aizraujoši. Rallijkrosa nedēļas nogales ar Baltiju, autokrosa “Kārkliņš pret Ošu”, folkreisa Mārtiņa Spīķa neticamā drāma… Tās ir tikai niansītes visā stāstā, un dažs pat nepamanīja pusizjukušo pasaules rallijkrosa čempionātu un nenotikušo Eiropas autokrosu…

Diemžēl šobrīd nav lielas pārliecības, ka tikko noslēgtajai sezonai būs drīzs turpinājums ziemā vai pat aprīlī, kā tam būtu jābūt. Lai ko mēs katrs domātu par vīrusiem, maskām, ierobežojumiem, to vajadzību vai sazvērestības teorijām, esam pakļauti noteikumiem, tāpat kā sacensību rīkotāji un viss sports kopumā.

Tiesa, tajā pašā laikā šis secinājums nenozīmē ziemas sezonas atcelšanu – tieši otrādi, LAF Krosa komisija un rīkotāji plāno ziemas sacensību datumus, lai folkreisa un autokrosa braucēji varētu stāties uz starta pēc iespējas interesantākā ziemas sezonā. Te gan atkal liksta – pat, ja ierobežojumi ļaus kaut minimālu pulcēšanos, vai būs pati ziema? Atcerieties? Šogad, vēl pirms visiem vīrusa murgiem, ziemas nemaz nebija! Uzticamākie un uz faktiem balstītie avoti ziņo, ka gaidāmā ziema varētu būt nedaudz niknāka par iepriekšējo, tomēr gaisa temperatūras vienalga būšot virs normas. Attiecīgi, nekāda vietējā Sibīrija mums nespīd. Taču saglabājam optimismu!

Taču reālākā prognoze, šķiet, gan ir šāda: ziema būs ļoti nenoturīga, kas jau noliks zem riska rīkotāju centienus sarīkot sacensības. Tāpēc kopā ar joprojām smagiem pulcēšanās ierobežojumiem vieglāk būs nerīkot sacensības, nevis riskēt ar pēdējā brīža atcelšanu un sekojošajiem zaudējumiem. Tas vedina domāt, ka viss sāksies, ātrākais, tikai aprīļa beigās, pieņemot, ka modernajam vīrusam aktīvākais periods varētu būt pielīdzināms gripas laikam. Un pat tad jācer, ka ierobežojumi, gluži kā šovasar, paliks mērenāki. Un tad vēl dzirdēts par vakcīnas tuvošanos…

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool