Sportisti gatavi startam Dakārā

Info: www.janisvinters.lv

Šodien bija pēdējā diena pirms Dakāras rallijreida starta un teorētiski visi sacensību dalībnieki to varēja veltīt atpūtai. Realitātē gan viss laiks pagāja veicot pēdējos sagatavošanās darbus. Arī visas Latvijas sportistu pārstāvētās komandas bija aizņemtas ar dažādu vairāk vai mazāk nozīmīgu uzdevumu veikšanu.

“Svešā pilsētā bija jāatrod šūšanas darbnīca, kur vēl šobrīd tiek pāršūtas motobraucēju jakas, stāstīja komandas menedžeris Jānis Gaigals. “Beidzot izdevās iegūt speciālos kakla aizsargus, kas tiek likti uz pleciem aiz ķiverēm un kritiena gadījumos nodrošina kakla aizsardzību. Tie nav obligāti, tomēr ņemot vērā to, ka tieši kakla traumas ir bīstamākās, nolēmām šo ierīci izmantot.”

Autosportisti atzinuši, ka tā nav pārāk ērta un daudzi atteikušies no šādu aizsargu izmantošanas, tomēr motobraucējiem braukt varētu būt vieglāk, jo uz motocikliem nav ne stingro drošības jostu, ne sēdekļa atzveltnes, kas liedz brīvi kustēties.

“Jānim Vinteram solītie amortizatori arī jau ir dabūti un uzlikti un pirmo reizi kaujas apstākļos tos varēs izmēģināt rīt,” atklāja Gaigals. “Tāpat pirmo reizi realitātē tiks izjusta šī jaunā kakla aizsardzības sistēma. Pie visa tā būs jāpierod, tomēr ir pilnīgi skaidrs, ka jaunie rūpnīcas amortizatori dos tikai pozitīvu efektu. Tagad motociklu varētu būt vieglāk savaldīt pat tajās vietas, kur tas parasti lēkā pa gaisu. Vai realitātē viss darbosies kā plānots, to redzēsim rīt.”

Šobrīd vēl nav iespējams precīzi pateikt starta laikus un procedūru, jo tas viss tiks paziņots tikai šodien vēlu vakarā, tomēr zināms, ka pirmais motobraucējs sestdien trasē dosies jau 8:30 no rīta pēc Latvijas laika. Iepriekšējos gados, kad pirmā sacensību diena bija kā prologs, motobraucēji startēja pa diviem ar vienas minūtes intervālu, tomēr šoreiz jau uzreiz visi būs spiesti sākt braucienu sacīkšu režīmā. Mūsu sportistu mērķis Eiropas daļā nav uzrādīt labākos rezultātus, jo tie vienalga nekad neizšķir visa Dakāras rallijreida iznākumu.

Šobrīd administratīvo un tehnisko kontroli turpina iziet arī Rīgas rallijreidu komandas četras “OSCar” automašīnas un visi četri tehniskie automobiļi. Process rit lēni, tomēr nekādas aizķeršanās līdz šim nav notikušas. Jau ziņojām, ka vakar visas pārbaudes veiksmīgi pārcieta brāļu Vinteru motocikli, bet šodien pie starta tika pielaisti arī “RE Autoklubs” ekipāža, ko pārstāv Jānis Naglis un Agris Pētersons.

Lisabonas apkārtnē pašlaik valda silts un saulains laiks – gaisa temperatūra brīžiem pārsniedz pat +15 grādus pēc Celsija. Motosportisti par to ir ārkārtīgi priecīgi, jo citus gadus garos pārbraucienus ir nācies veikt pat pie temperatūras, kas ir tuvu nullei. Abu mūsu “JV Moto Team Riga” pārstāvju, kā arī Andra Dambja un Didža Zariņa atrašanās vietu trasē tiešsaistē jau no rītdienas varēs vērot Jāņa Vintera oficiālajā mājaslapā internetā www.janisvinters.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *