“RE Autoclub” komandai un Vilcānam uzvaras rallijreidā “Baja Krievija”

Aizvadītajās brīvdienās Karēlijā norisinājās rallijreida sacensības “Baja Krievija – Ziemeļu mežs 2015”, kas ir vienīgais sniega un ledus klātais posms FIA Pasaules kausa posmu sērijā un populārākais rallijreida posms Krievijā.

Uz starta stājās arī Latvijas komanda “RE Autoclub”, kam izdevās izcīnīt uzvaru absolūtajā ieskaitē. Somu pilots Jouni Ampuja ierindojās dalītā piektajā vietā pēc prologa ātrumposma, kas bija iesildīšanās lielajai cīņai, bet pēc tam triumfēja abos nepilnus 160 kilometrus garajos ātrumposmos, izcīnot uzvaru arī sacensību kopvērtējumā.

Arī otrā vieta šajā rallijreidā somu pilotam – Tapio Sominenam, kurš finišā no uzvarētāja atpalika nepilnas 2 minūtes. Savukārt tikai trešajā vietā finišēja krievs Vladimirs Vasiļjevs, kurš startēja ar rūpnīcas “Mini” automašīnu un vēl janvārī guva augsto piekto vietu Dakaras rallijā. Vasiļjevs no Ampujas atpalika vairāk par 3 minūtēm.

Uz “Baja Krievija – Ziemeļu mežs 2015” starta izgāja arī viena ekipāža no Latvijas, ko pilotēja Aldis Vilcāns. Pēc incidenta sacensību pēdējā dienā, absolūtajā ieskaitē Vilcāns guva 12. vietu, bet Krievijas čempionāta ieskaitē, kur finišu sasniedza 22 mašīnas, viņam augstā piektā vieta un uzvara savā klasē.

Atsevišķi vērtējot Pasaules kausa ieskaiti, kur rallijreida uzvarētājs Ampuja nepiedalījās, pirmā vieta Sominenam.

Sacensību apskats no “RE Autoclub” komandas:

Teksts: 4rati.lv
Foto: Vladislav Mischenko

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *