Ekstroms debitēs Dakaras rallijā

10/12/2020 |

Foto: X-Raid

Janvārī Saūda Arābijā gaidāmajā Dakaras rallijā pirmo reizi karjerā piedalīsies rallijkrosa pilots Matiass Ekstroms. Viņš noslēdzis vienošanos ar vācu komandu “X-Raid” un startēs ar SxS kategorijas spēkratu.

Šogad Ekstroms pēc sezonas izlaišanas atgriezās pasaules rallijkrosa čempionātā, cīnījās par titulu, taču atzina cita zviedru autosportista Johana Kristofersona pārspēku, kopvērtējumā ierindojoties otrajā pozīcijā. 2016. gadā viņš kļuva par čempionu, tāpat 2004. un 2007. gadā uzvarējis Vācijas salonautomobiļu seriālā (DTM). Ekstroms savus spēkus iemēģinājis arī atsevišķos WRC un NASCAR posmos.

Tagad 42 gadus vecais sportists pievērsies rallijreidam – jau iepriekš kļuva zināms, ka viņš piedalīsies “Extreme E” inaugurācijas sezonā, pārstāvot “Abt Cupra” vienību. Savukārt vēl pirms tam zviedrs piedzīvos debiju Dakaras rallijā. Viņš startēs ar “Yamaha YXZ1000R” prototipu T3 ieskaitē, un tas būs pirmais spēcīgās “X-Raid” komandas projekts ārpus vadošās T1 klases.

“Vienmēr esmu sapņojis par startēšanu Dakarā,” atzīst Matiass Ekstroms. “Savā dzīvē jau esmu piedalījies daudzās un dažādās autosacīkstēs, bet beidzot izdevās nokomplektēt budžetu, lai varētu startēt Dakaras rallijā. Tā būs arī lieliska iespēja sagatavoties “Extreme E” sezonai, kas sāksies tieši Saūda Arābijā. Galu galā, iepriekš nekad ar sacīkšu auto neesmu braucis pa smiltīm vai kāpām.”

Ekstroma stūrmanis būs 2018. gada pasaules rallija čempions JWRC klasē Emils Bergkvists, bet otrā komandas ekipāžā šajā klasē startēs Kamēlija Liparoti un Anete Fišere. Abi komandas spēkrati pirmos sacīkšu kilometrus uzkrās otrajās no divām Saūda Arābijā gaidāmajām “Hail Baja” sacīkstēm, kas būs Pasaules kausa ieskaites posmi.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool