Dakaras čempions El-Atija gatavojas pamest ‘Toyota’ komandu

Foto: Dakar.com

Kļuvis zināms, ka vēl pirms šīs sezonas beigām sadarbību ar “Toyota Gazoo Racing” komandu gatavojas izbeigt pieckārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Nāsirs El-Atija. Neoficiāli zināms, ka viņš pievienosies “Prodrive” komandai, lai gan šobrīd vēl galīgais lēmums neesot pieņemts.

Ar piecām izcīnītajām uzvarām El-Atija ir otrais panākumiem bagātākais pilots Dakaras rallija automobiļu klases vēsturē. Pirmo uzvaru viņš guva 2011. gadā “Volkswagen” sastāvā, pēc tam 2015. gadā uzvarēja ar “X-Raid” komandas “Mini” automašīnu, savukārt vēl trīs uzvaras sasniedzis kopā ar “Toyota” (2019., 2022. un 2023. gadā).

“Toyota” komandas sastāvā katarietis startē kopš 2017. gada un aizvadījis septiņus Dakaras ralliju, trijos no tiem uzvarot un trijos finišējot otrajā vietā. Vairāk uzvaru par viņu Dakarā automobiļu kategorijā ir tikai Stefanam Petanselam – astoņas.

2021. gadā El-Atija uzvarēja Pasaules kausā rallijreidā, bet pērn kļuva par jaunizveidotā pasaules rallijreida čempionāta titula ieguvēju. Arī šobrīd viņš ir sezonas līderis.

Neoficiāli zināms, ka El-Atija jau vienojies ar “Prodrive” komandu “Bahrain Raid Xtreme”, kuras sastāvā piedalīsies vairākās sacīkstēs šīs sezonas noslēgumā un 2024. gada Dakaras rallijā. Viens no pilotiem šajā vienībā ir Sebastjēns Lēbs. Cik zināms, sākot ar 2025. gadu “Prodrive” pārraudzīs “Dacia” rūpnīcas komandu.

Cita informācija liecina, ka El-Atija saņēmis sadarbības piedāvājumu arī no “M-Sport” vienības, kas šobrīd attīsta “Ford” rallijreida mašīnu. Tāpat vēl esot iespējama līguma pagarināšana ar “Toyota Gazoo Racing”, tomēr tikai tādā gadījumā, ja komanda piekristu El-Atijas uzstādītajiem nosacījumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *