Noskaidroti Latvijas autokrosa čempionāta pirmā posma uzvarētāji

Svētdien, 18. jūlijā Pilskalnu trasē, netālu no Jēkabpils tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta sezonas pirmais posms. Deviņās klasēs dalību bija pieteikuši kopumā vairāk nekā 80 sportisti.

“Mini bagiju” klases finālā dubultuzvaru guva lietuvieši, brāļi Pilipaviči – Kristups pirmais, Agņus otrais. Pēdējā apļa beigās trešo vietu izrāva Emīls Mirošņiks, kura sacīkstes sarežģītas padarīja izstāšanās vienā no kvalifikācijām.

Nākamais brauciens bija “Junior Xtreme” klases fināls, taču sacīkstes tika apturētas, jo tūlīt pēc starta kūleņošanu piedzīvoja Raivo Beierbahs. Braucējs tika nodots mediķu rīcībā uz pārbaudēm. Starts vēlāk tika dots atkārtoti, un uzvaru sasniedza Markuss Ūtēns, kuram sekoja Marks Jeršovs un Jānis Kozlovskis.

“Xtreme” klases finālā Mikus Neško uzvarēja pārliecinoši, aiz viņa finišēja igaunis Keivo Koivs un Viesturs Sproģis.

“Buggy 1600” finālā uzvarēja lietuviešu braucējs Tautvids Urba, aiz viņa Edgars Zīverts un igaunis Janars Kadaks, kurš pozīciju guva pēc Justa Grenča kārtējā motora defekta. Grencis pjedestālu zaudēja pēdējā aplī.

“VAZ Klasika” finālā no starta vadībā aizbrauca Armands Ķēniņš, taču brauciena vidū pārnesumkārbā izmantojams palika vien ceturtais pārnesums. Līderpozīciju pārņēma Jānis Linde, gūstot uzvaru. Finišā viņam sekoja Raitis Gusevs un Jānis Logins.

“1600” klasē Jānis Lideris izcīnīja savu pirmo uzvaru Latvijas čempionāta posmos. Viņam padevās pārliecinošs starts un finišs. Ilgstoši otrais turējās Dāvis Ūdris, līdz motora defekts atstāja viņu skatītājos. Finišā otrais Juris Narubins, bet trešais – Jānis Nagla, kurš motora problēmu dēļ bīstami tuvu pielaida Andi Kļavu.

“Open 2500” klasē uzvaru izcīnīja Armands Plūme. Ilgstoši otrais turējās Jānis Gustāns, taču pusass plīsums liks atkrist uz trešo vietu. Otrais finišēja čempionāta debitants Mareks Aseriņš.

“2000 Super” klasē pārliecinoši uzvarēja Ivo Gabrāns. Otro pozīciju guva Artūrs Bāriņš, bet trešais – Juris Smilga. Ritvars Kārkliņš, kurš startēja no zemas pozīcijas, kļuva par brauciena zvaigzni, apdzenot vienu konkurentu pēc otra, finišējot ceturtais. Brauciens sākās ar Māra Mardoka kūleni, taču viņš prata turpināt braucienu, līdz mašīna apstājās.

Smago autokrosa automobiļu klasē “B6000” uzvaru guva Ainārs Ramats, bet Jānis Kozlovskis skaistā cīņā apsteidza Dināru Ramatu.