Rovanpera otro gadu pēc kārtas neapturams Alūksnes rallijā

14/01/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Uzvarot visos ātrumposmos, par “Rally Alūksne 2017” uzvarētāju kļuvusi somu sportistu Kalles Rovanperas/Risto Pietilaina ekipāža, kas finišā ļoti ievērojami pārspēja visus konkurentus. Viņiem Alūksnē izdevies uzvarēt jau otro gadu pēc kārtas.

Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmā posma dalībniekiem sestdienas ātrumposmos pievienojās arī rallijsprinta braucēji, kas aizvadīja Latvijas un Lietuvas čempionātu atklāšanas posmu. Piektdien notika trīs ātrumposmi tumsas apstākļos, bet šodien Alūksnes apkaimes ceļos risinājās vēl septiņi.

2016. gada Latvijas LRC1 grupas čempiona Rovanperas ekipāža, kas startēja ar “Škoda Fabia R5”, dienu sāka ar vairāk nekā pusminūtes pārsvaru pār Nikolaju Grjazinu/Jaroslavu Fjodorovu (“Škoda Fabia R5”), bet līdz finišam šo pārsvaru palielināja līdz vienai minūtei un 38 sekundēm.

Trešo vietu sacensību absolūtajā ieskaitē guva igauņu Ranno Bundsena/Roberta Loštšenikova (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) ekipāža, kas vienā no pēdējiem ātrumposmiem pēc lēciena tramplīna radīja bojājumus mašīnai. Finišs tomēr tika sasniegts, bet Rovanperas ekipāžai zaudētas vairāk par trīs minūtēm.

Gandrīz neticamu sniegumu abas dienas rādīja 2016. gada Latvijas čempions LRC3 klasē Mārtiņš Sesks, kurš aizvadīja pirmās kopīgās sacīkstes ar Andri Mālnieku. Viņi startēja ar priekšpiedziņas “Peugeot 208 R2”, tomēr spēja veiksmīgi konkurēt pat ar ātrākajām pilnpiedziņas ekipāžām, daudzas no tām pārspējot. Finišā kopvējā ieskaitē Seska ekipāžai augstā ceturtā vieta, tāpat šai ekipāžai uzvara LRC3 ieskaitē.

Piektajā vietā ralliju pabeidza Ralfs Sirmacis/Artis Štrauss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Pēc finiša pilots atzina, ka nav apmierināts ar rezultātiem, jo piektdien sportists pats neesot braucis vēlamajā līmenī, kamēr šodien visu dienu bija dažādas tehniskas problēmas. Uzvarētājiem Sirmača ekipāža zaudēja gandrīz četras minūtes.

Tāpat kā viens no piektdienas ātrumposmiem, arī šodien notikušais piektais “dops” tika apturēts pēc avārijas. Negadījumu piedzīvoja igauņu Runno Ubinhaina/Kristo Tamma (“Subaru Impreza”) ekipāža, un uz notikuma vietu devās ātrā palīdzība. Sportisti esot tikuši cauri sveikā.

No vadošajiem pilotiem izstāšanos piedzīvoja Jānis Vorobjovs (“Mitsubishi Lancer Evo X”) un Jānis Berķis (“Ford Fiesta R5”), kurus pievīla tehnika. Tāpat izstājās Daņila Belokoņs (“Mitsubishi Lancer”), kurš šogad pārgājis uz pilnpiedziņas kategoriju.

Rallijsprinta ieskaitē absolūtajā vērtējumā uzvarēja Ronalda Baldiņa/Ingara Saknes (“Mitsubishi Lancer Evo”) ekipāža, kas par astoņām sekundēm septiņos ātrumposmos pārspēja Mareku Švarcu-Švampānu/Armandu Lūkinu (“Subaru Impreza”), bet trešo vietu izcīnīja Dmitrijs Feofanovs/Normunds Kokins (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

“Rally Alūksne 2017” rezultāti

Vieta Pilots Valsts Auto Rezultāts
1. Kalle Rovanpera LAT Škoda Fabia R5 49:56.48
2. Nikolajs Grjazins LAT Škoda Fabia R5 +1:38.03
3. Ranno Bundsens EST Mitsubishi Lancer Evo VIII +3:12.28
4. Mārtiņš Sesks LAT Peugeot 208 R2 +3:51.45
5. Ralfs Sirmacis LAT Mitsubishi Lancer Evo IX +3:55.37
6. Edijs Bergmanis LAT Mitsubishi Lancer Evo IX +4:36.67
7. Guntis Lielkājis LAT Mitsubishi Lancer Evo IX +4:37.01
8. Ronalds Baldiņš LAT Mitsubishi Lancer Evo +4:42.66
9. Gatis Vecvagars LAT Mitsubishi Mirage +4:47.54
10. Aiko Aigro EST Mitsubishi Lancer Evo VI +4:47.61

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool