Rallijsprintā Ērgļi 2010 ap pussimts ekipāžu

13/01/2010 |

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Noslēgusies pieteikumu pieņemšana Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmajam posmam rallijsprintam „Ērgļi 2010″. 17. janvārī uz starta stāsies aptuveni piecdesmit ekipāžu, kurām Ērgļu novada ceļos ātrumposmu režīmā būs jāveic gandrīz 60 kilometri.

Vēl dažas dienas līdz pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmajam posmam rallijsprintam „Ērgļi 2010″ bija pieteikušās tikai 30 ekipāžas, kas radīja bažas par nepieciešamību saīsināt sākotnēji ieplānoto distanci. Tomēr šobrīd provizoriskajā dalībnieku sarakstā atrodama 51 ekipāža. „Ir neizsakāms prieks, ka tomēr būs pietiekams dalībnieku skaits, jo vēl pirmdienas rītā (pieteikumu iesniegšanas termiņš beidzās pirmdien pusdienlaikā – aut.) sajūtas bija ne pārāk”, atzīst viens no sacensību organizatoriem, SIA „SaulesServiss” pārstāvis Aivis Masaļskis. „Sniega ir daudz, kupenas gandrīz metra augstumā. Ceļi ir līdzeni un pietiekami plati, lai sportistiem būtu interesanti. Centīsimies, lai sacensības sportistu un skatītāju atmiņās paliktu kā labs pasākums. Lai tā notiktu, nozīmīgu atbalstu sniedz Ērgļu novada dome, pat neraugoties uz grūtajiem laikiem”, piebilst Masaļskis. Jau pērn, debitējot rallijsprintā, „Ērgļi” guva vienu no pozitīvākajiem vērtējumiem starp visiem posmiem. Visi priekšnosacījumi ir arī šosezon. Rallijsprinta „Ērgļi 2010″ vadītājs Juris Aperāns informē, ka ceļus pārsvarā klāj pieblietēts sniegs. Tas nozīmē, ka arī ar CSN noteikumiem atbilstošām riepām (2 mm radzes), ar kādām startē rallijsprintisti varēs attīstīt pietiekami lielus ātrumus. Trīs ātrumposmos, kurus sportistiem būs jāveic trīs reizes, tiks izvietoti tikai divi ātruma slāpētāji.

Iepazīšanās ar trasi sportisti veiks sestdien, bet rallijsprinta plānotais starts 17. janvārī plkst. 9.35 „Road” klasei un plkst. 10 sporta automašīnām. Skatītāji trasē varēs vērot aptuveni desmit „Road” klases ekipāžas, 35 rallijsprinta ieskaites duetus un kādas sešas-astoņas „Open” klases vienības, kuras startēs ar garajām sporta radzēm. Uz starta stāsies visas trīs pērn prestižākajā 4WD+ klasē medaļas ieguvušās ekipāžas – Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns („Mitsubishi EVO”), kuri šoreiz piedalīsies „Open” kategorijā, Rolands Mēnesis/Māris Ziediņš („Mitsubishi EVO”) un Aivars Bērziņš/Māris Šeflers („Mitsubishi EVO”). Provizoriskajā dalībnieku sarakstā atrodamas vēl divas 2009.gada čempionu ekipāžas – brāļi Nauris un Atis Bruņinieki („VW Golf”, 1600) un Mareks Švarcs-Švampāns/Gatis Cimdiņš („Subaru Impreza”, 4WD). Ātrumposmu kartes līdzjutējiem būs pieejamas internetā (www.autosport.lv un www.4rati.lv) un degvielas uzpildes stacijā „Ziemeļu nafta” Ērgļos.

Rallisjprintu „Ērgļi 2010″ atbalsta Ērgļu novada dome, SIA „Saulesserviss”, SIA „Elbra” SIA „Reklāmas Centrs”, viesnīca „Ērgļi”, „Grafs”, „Līrs B”, z/s „Luksti”.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool