Rallijsprinta čempions M.Strautiņš būvē unikālu “Volvo” rallija auto

30/10/2015 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pirmo reizi karjerā par Latvijas rallijsprinta čempionāta uzvarētājiem šogad kļuvušie Mārcis Strautiņš/Guntis Mūrnieks, kuri aptuveni desmitgadi startēja 1600 klasē, šobrīd būvē unikālu rallija auto un nākošgad ar to priecēs autosporta līdzjutējus arī ārpus mūsu valsts robežām.

“Avokado.lv” rallijsprinta komandas ekipāža pirms noslēdzošajām sacīkstēm “Latvija 2015”, kas risinājās Tukuma apkaimē, bija vicelīderi savā klasē. Tomēr scenārijs sezonas pēdējos ātrumposmos nospēlēja viņiem par labu – čempionāta līderi Kaspars Kols/Zintis Kols (“VW Golf”) dzinēja problēmu dēļ jau rallijsprinta sākumā piedzīvoja izstāšanos, rezultātā Strautiņa ekipāžai uzvarot Latvijas čempionātā ar nieka puspunkta pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem.

“Mēs izlaidām ziemas sezonas divas sacensības, pēc tam nobraucām vienu, otru sacīksti, kur izdevās gūt uzvaras, tāpēc nācās braukt līdz galam, nebija variantu,” aizraujošo cīņu par titulu komentē čempionu ekipāžas pilots M.Strautiņš. “Tā šī sezona arī pagāja. Ņemot vērā, ka 1600 klasē esam izcīnījuši gan otro, gan trešo un ceturto vietu, domāju, ka esam šo uzvaru pelnījuši.”

Rallijsprintā “Latvija 2015” notika tikai četri no plānotajiem pieciem ātrumposmiem, jo vienu nācās apturēt smagas avārijas dēļ. M.Strautiņš/G.Mūrnieks (“Suzuki Ignis”) sākotnēji zaudēja laiku tehnisku problēmu dēļ un tikai vēlāk bija “ieskrējušies”, taču pietrūka laika, lai kļūtu par sacīkstes uzvarētājiem 1600 klasē – pirmie finišēja Mārtiņš Kalniņš/Romāns Ivanovs (“Honda Civic”), kuri sezonas kopvērtējumā ieņēma otro vietu.

“Sākumā bija tehniskas ķibeles, ko izdevās novērst,” skaidro M.Strautiņš. “Diemžēl garāko ātrumposmu atcēla, tāpēc palikām otrajā vietā, taču bijām gatavi cīnīties par uzvaru. Tomēr ar šo otro vietu jebkurā gadījumā nodrošinājām sev čempiona titulu. Ar puspunktiņu kopvērtējumā esam priekšā.”

Jau daudzus gadus M.Strautiņš/G.Mūrnieks sacensībās startē ar “Suzuki Ignis” automobili, kas savulaik tika iegādāts Vācijā. Jau iepriekš sportisti guvuši uzvaras atsevišķos posmos un cīnījušies par godalgotām vietām Latvijas čempionātā.

“Pirmsākumi meklējami aptuveni 2003. gadā, kad sākām aizrauties ar tūrisma rallijiem,” atceras M.Strautiņš. “Rallijsprintā visu šo laiku esam braukuši 1600 klasē. Sākumā ar astoto “žiguli”, pēc tam no šī brīža Vācijas rallija čempiona nopirkām “Suzuki Ignis”, ko kādus astoņus gadus arī pilnveidojam un izmantojam. Rezultāti bijuši dažādi. Pirms diviem gadiem bijām otrie, šogad izdevās gūt pirmo vietu.”

Pēc uzvaras 2015. gada sezonā šim abu autosportistu karjeras etapam tiks pielikts punkts. Jau 2016. gadā M.Strautiņš uz starta izies ar visai unikālu auto.

“Ar mierīgu sirdi tagad varam pāriet uz citu klasi,” pēc izcīnītā titula atzīst pilots. “Šobrīd mēs būvējam “Volvo 240″ rallija auto. Nākamgad ar to noteikti brauksim Klasikas kausā un plānojam arī piedalīties sacensībās Lietuvā. Būs diezgan iespaidīgs auto, tāpēc skatītājiem patiks!”

Komandas startus autosportā atbalsta: Garšvielu veikals Avokado, Garkalnes novada dome, Saldalus un Kalnu Medus.

Informāciju sagatavoja:
Juris Dargēvičs

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool