Harijs Rovanpera: “Alūksnes rallija ceļi bija ļoti tehniski”

19/01/2016 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

15 gadus vecā Kalles Rovanperas uzvara “Rally Alūksne 2016” joprojām tiek plaši apspriesta, un daudzi ir sajūsmā, ka jaunais sportists savās pirmajās sacensībās ar pilnpiedziņas mašīnu spēja uzvarēt, turklāt tik pārliecinoši. Par viņu raksta gan dzimtenē, gan citur Eiropā.

Jau ziņots, ka Rovanpera uzvarēja visos astoņos “Rally Alūksne 2016” ātrumposmos, kuru garums bija nepilni 69 kilometri, tuvāko sekotāju Ralfus Sirmaci (“Mitsubishi Lancer Evo IX “), kuram šīs bija otrās sacīkstes ar pilnpiedziņas mašīnu, apsteidzot par 1 minūti un 10 sekundēm. Tas nozīmē, ka uz katru kilometru Rovanpera bija par vidēji vismaz 1 sekundi ātrāks nekā spēcīgākais konkurents.

“Varbūt nebūšu gluži kompetents komentēt sava puikas tempu,” pirmdien sacīja Kalles tēvs Harijs Rovanpera – bijušais WRC pilots, kurš trenē savu dēlu. “Šajā rallijā bija reti tehniski ceļi un braukt vajadzēja piesardzīgi. Kalle brauca tīri un savu meistarību parādīt viņam, manuprāt, bija diezgan viegli.”

Tiesa, Alūksnes ceļi Kallem nebija gluži sveši, jo šajās sacensībās Rovanpera startēja jau pērn, kad vēl brauca ar priekšpiedziņas “Citroen C2 R2 Max”, jau toreiz uzvarot savā klasē, bet kopējā ieskaitē gūstot septīto vietu.

Šogad Alūksnē Rovanpera startēja ar “Škoda Fabia S2000”, ko pirms tam bija izmēģinājis tikai divas dienas ilgos testu braucienos.

“Sestdien pirms pēdējā [nakts] ātrumposma viņš man teica, ka arī šajā reizē jābrauc ātri, viņš negribēja būt lēns, lai gan kopvērtējumā situācija jau bija skaidra,” savu dēlu slavē Harijs Rovanpera.

Ar Tonija Gārdemeistera WRC2 komandas “Škoda Fabia S2000” automobili Kalli Rovanperu redzēsim arī rallijā “Sarma”, kas notiks šajā nedēļas nogalē, kā arī “Rally Liepāja”, kas būs Eiropas rallija čempionāta atklāšanas posms.

“Liepājas ralliju varētu salīdzināt vienīgi ar Somijas čempionāta posmu Tamperē,” stāsta Harijs Rovanpera. “Redzēsim, kā viņam klāsies, un tad izlemsim, ko darīt tālāk…”

Izmantotie resursi:
www.iltasanomat.fi

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool