Ar 1. numuru “Rally Talsi” startēs ukraiņa Gorbana ekipāža

17/05/2018 |

Foto: Rally.ee

Jau gaidāmajā sestdienā, 19. maijā pēc vairāk nekā trīs mēnešu pārtraukuma atsāksies Latvijas rallija čempionāts, sportistiem aizvadot “Rally Talsi”. Sacensībās, kas zināmas arī kā Čempionu rallijs, startēs gandrīz 90 ekipāžas, bet 1. numurs piešķirts ukraiņa Valērija Gorbana ekipāžai, kas vienīgā ātrumposmos brauks ar WRC klases tehniku.

Favorīti uz uzvaru absolūtajā ieskaitē būs Latvijas čempionāta “LRC ABS” grupas piecas ekipāžas, starp tām jau nosauktais Valērijs Gorbans, kurš kopā ar Sergeju Larensu cīņā vedīs savu “Mini John Cooper Works WRC”. Šo auto darbībā varējām vērtēt jau ziemas rallijos Alūksnē un Gulbenē. Ar 2. numuru startēs Jānis Berķis/Edgars Čeporjus (“Ford Fiesta R5”), bet 3. starta numurs ticis lietuviešu Benedikta Vanaga un Mindauga Čepuļa (“Škoda Fabia R5”) ekipāžai. Interesanti būs pavērot cita Lietuvas pilotu Egidiju Valeišu, kurš pirmo reizi startēs ar “Ford Fiesta R5”. Līdz šim viņu bijām raduši redzēt pie aizmugures piedziņas “BMW” stūres.

Sešas ekipāžas startēs LRC1 grupā, starp tām tādi spēcīgi sportisti kā igauņi Ranno Bundsens/Roberts Loštšenikovs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Ronalds Baldiņš/Ingars Sakne (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) un Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evolution IX”).

Tikmēr 12 ekipāžas sola aizraujošu cīņu LRC2 grupā. Šeit par uzvaru sacentīsies tādi braucēji kā Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis, kuri pirmo reizi šogad Latvijā brauks ar “Mitsubishi Evolution X”, Emīls Blūms/Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evolution IX”), lietuvieši Vitauts Šveds/Žilvins Sakalausks (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), arī rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs un titulētais stūrmanis Andris Mālnieks, kuri brauks ar “Mitsubishi Lancer Evo X”. Arī viņiem ir cerības pacīnīties par uzvaru “Rally Talsi” absolūtajā vērtējumā.

LRC3 grupā brauks deviņu pilotu ekipāžas. Par uzvaru visticamāk sacentīsies šogad Eiropas čempionātā veiksmīgi startējošie Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri gan rūpnīcas “Opel Adam R2” automobili nomainīs pret iepriekšējos gados labi iepazīto “Peugeot 208 R2”, un Olivers Solbergs/Beronika Engana (“Peugeot 208 R2”).

Pa trim ekipāžām sacentīsies LRC4 un LRC5 ieskaitēs, bet septiņas ekipāžas cīņā dosies LRC6 vērtējumā.

Reizē tiks aizvadītas arī Latvijas rallijsprinta čempionāta sacensības, kurām dalību apstiprinājušas 29 ekipāžas. Pa piecām startēs “2WD Open”, “4WD” un “1600” klasēs, sešas ekipāžas par uzvaru cīnīsies “4WD Open” ieskaitē, kamēr kuplākais dalībnieku skaits “Klasika 3000” kategorijā, kur dalību apstiprinājuši astoņi sportistu dueti.

DALĪBNIEKU SARAKSTS >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool