30.septembrī – rallijsprints “Saldus 2017”

27/09/2017 |

Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Sestdien, 30. septembrī Saldus pilsētas centrā starts tiks dots šī gada Latvijas rallijsprinta čempionāta noslēdzošajam, sestajam posmam.

Rallijsprintā “Saldus 2017” uz starta stāsies četrdesmit ekipāžas, pārstāvot sešas valstis. Starp dalībniekiem arī vairāki Eiropas Rallija Čempionāta dalībnieki, tostarp Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fedorovs.   Tāpat Saldū startēs arī spēcīgi dalībnieki no Latvijas Rallija čempionāta un, protams, uz starta stāsies visi vadošie Latvijas rallijsprinta čempionāta dalībnieki.

Svinīgā atklāšana norisināsies Saldū, Oskara Kalpaka laukumā plkst. 12:00, turpat arī svinīgi sagaidīsim sportistus, kuri pēc aizvadītajiem ātruma posmiem Saldū atgriezīsies īsu brīdi pirms 17:00 pēcpusdienā. Sacensību apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 18:30.

Rallija balss visas dienas garumā būs Oskars Kaņeps-Kalniņš, kuru varēs dzirdēt Saldus Radio 107.9 tiešraidē no 12:00, ko var klausīties arī internetā www.saldusradio.lv. Atklāšanā neiztiksim bez Zumba ar Zanes Ilenānes dejotājām, Daces Stepēnas koncertu un pozitīvas enerģijas no XL Energy Drink. Rezultātiem sekot līdzi varēs mājaslapā www.4rati.lv.

Rallijsprinta ātruma posmi ir izveidoti Kursīšu un Nīgrandes pagastos. Šie ātruma posmi rallija vēstures entuziastiem ir ļoti labi zināmi. Nīgrandes pusē dalībniekiem būs iespēja startēt ātrumposmā, kurā sacentās 2001. gada Eiropas rallija čempionāta dalībnieki. Ātrumposms ar vairākām tramplīnu sērijām, atpakaļejošiem līkumiem, vārdu sakot, rallija pērle gandrīz deviņu kilometru garumā. Dalībnieki šo distanci veiks divas reizes. Pirmajai sekcijai PS1 Saldus Radio starts 13:50 un otrajai sekcijai PS4 Alex Sound & Light starts 15:00.

Savukārt Kursīšu puses ātruma posmi padomju laikos un deviņdesmito gadu sākumā tika iekļauti autorallijā “Rudzutaks”. PS1 LATAUTO.lv starts 13:18 un PS4 Windoor systems starts 15:17. Savukārt rallija garākajam ātruma posmam PS3 EVEautosports un PS6 XL Energy Drink starti tiks doti 14:15 un 16:15.

Sacensības norisināsies vienas dienas formātā ar divām sekcijām un kopējo distanci nedaudz virs 170 kilometriem, no kuriem nepilni 50 kilometri būs veicami ātrumposmos. Dalībniekiem būs jāaizvada trīs dažādi ātrumposmi, katrs pa divām reizēm. Atgādinām skatītājiem, ka katru ātrumposmu slēdz vispārējai satiksmei stundu pirms starta un starp rallija sekcijām tie netiks atvērti satiksmei. Rallijsprintu “Saldus” apmeklētāji varēs vērot bez  maksas.

Dalībnieku saraksts, ātrumu posmu karte un cita informācija par rallijsprintu “Saldus 2017” atrodama www.eveautosports.lv un 4rati.lv.

Organizatori lūdz rallija apmeklētājus klausīt rallija apsardzes dienesta norādījumus, neatrasties bīstami tuvu trasei,  kā arī ar cieņu izturēties pret citu personu īpašumiem un nestaigāt pa ziemāju sējumiem. Lai mums visiem skaists, drošs un baudāms pasākums!

Rallijsprintu “Saldus 2017” atbalsta Saldus novada pašvaldība, Saldus TIKS centrs, Saldus Radio, Sporta Punkts, Windoor systems, LATAUTO.lv, 4rati.lv, XL Energy Drink, Signet serviss, Alex Sound & Light, Cannelle Bakery, Saldus pārtikas kombināts.

Personīgs paldies no sacensību organziatoriem Kursīšu un Nīgrandes pagastu pārvaldes vadītājiem, kā arī Saldus novada domes atsaucīgajiem darbiniekiem. Īpašs paldies Saldus novada pašvaldības policijai un Latvijas Republikas Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonam.

Sacensības organizē biedrība EVEautosports sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federācijas Standartautomobiļu komisiju.

 

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool