Latviešu komanda PROSPEED izcīna titulu Krievijas rallija čempionātā

Krievijas rallija čempionāta sezona noslēgusies ar sacensībām “Rally Ekover”, kur uzvaru izcīnīja Staņislavs Travņikovs, kļūstot par 2017. gada čempionu absolūtajā ieskaitē, bet viņa pārstāvētā PROSPEED vienība šogad ieguvusi titulu komandu ieskaitē.

“Rally Ekover” norisinājās Jekaterinburgas pilsētas apkaimē, sacensību dalībniekiem aizvadot kopumā sešus ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja vairāk nekā 134 kilometrus. Rallijs notika divas dienas – pirmajā tika veikti divi ātrumposmi, bet otrajā dienā atlikušie četri.

Jau pirms noslēdzošā, sestā Krievijas čempionāta posma titulu N4 ieskaitē bija nodrošinājis latviešu vienības PROSPEED krievu pilots Staņislavs Travņikovs, bet pēdējās sacensībās vēl bija jānoskaidro čempions arī absolūtajā un komandu vērtējumā.

Uz “Rally Ekover” komanda PROSPEED devās divu ekipāžu sastāvā, ar pilotiem Travņikovu un Igoru Bulancevu, kuri uz starta devās ar “Mitsubishi Lancer Evo X ” automobiļiem.

Bulancevs uzvarēja Krievijas kausa izcīņas 14. posma ieskaitē, kamēr Travņikovs guva uzvaru Krievijas rallija čempionāta sestā posma absolūtajā vērtējumā, par 48 sekundēm pārspējot Sergeju Uspenski (“Subaru Impreza”), bet par četrām ar pusi minūtēm – Vladislavu Kazakovu (“Mitsubishi Lancer Evo X “), kurš ierindojās trešajā pozīcijā.

Pateicoties šim panākumam, Travņikovs savam N4 ieskaites titulam pievienojis arī Krievijas absolūtā čempiona nosaukumu, kamēr PROSPEED vienība triumfējusi čempionāta kopvērtējumā komandu ieskaitē.

Jāpiemin, ka Krievijas čempionāta absolūtajā ieskaitē otro vietu guva Uspenskis, kurš Travņikovam zaudēja 12 punktus, bet trešo vietu izcīnīja PROSPEED pilots Bulancevs. PROSPEED komandu titulu šogad kaldināt palīdzēja arī pilota Vadima Meščerjakova ekipāža.