Rallija “Sarma” braucēju sarakstā arī “SRT” pilots Nikolajs Grjazins

31/01/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Vēl dažas dienas sportistiem ir iespēja pieteikties rallijam “Sarma 2018”, kas norisināsies jau 10. februārī, savukārt uz šo brīdi dalību apstiprinājušas jau vairāk nekā 70 ekipāžas.

Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmajā posmā “Rally Alūksne”, kas notika šomēnes, uzvaru izcīnīja ukraiņu Valērija Gorbana un Sergeja Larensa ekipāža ar “Mini John Cooper Works WRC” automašīnu, tomēr tikai par dažām sekundēm uzveicot latviešus Jāni Berķi un Edgaru Čeporju, kuri cīņā devās ar “Neiksans Rallysport” sagatavotu “Ford Fiesta R5”. Arī rallijs “Sarma” būs gan Latvijas, gan Igaunijas čempionātu posms, un abas spēcīgās ekipāžas apstiprinājušas savu dalību.

Ar Gorbana un Berķa ekipāžām “Sarmā” mēģinās konkurēt latviešu vienības “Sports Racing Technologies” braucēji Nikolajs Grjazins un Jaroslavs Fjodorovs, kuri cīņā dosies ar jaudīgo “Škoda Fabia R5”. Kamēr citi sacentās Alūksnē, viņi bija devušies uz Norvēģijas čempionātu un startēja pirmajā posmā “Sigdalsrally”, kur guva uzvaru. Pirms starta Gulbenes pusē notiekošajās sacīkstēs Grjazins/Fjodorovs vēl iecerējuši piedalīties Norvēģijas čempionāta otrajā posmā “KNA Rally Finnskog”, kas notiks šajā nedēļas nogalē. Sacensībās startēs arī tādas vietējās rallija zvaigznes kā Madss Ostbergs, Ole Kristians Veibijs, Anderss Grondals un Mariuss Āsens.

Dalībai rallijā “Sarma” pieteikušies arī Igaunijas sportisti Ranno Bundsens un Robert Loštšenikovs, kuri Alūksnē ar “Mitsubishi Lancer Evo VIII” bija stabili trešie ātrākie absolūtajā ieskaitē. Revanšēties par līdzšinējām neveiksmēm mēģinās spēcīgie lietuvieši Martins Samsons un Mindaugs Varža. Ja netiek piedzīvotas tehniskas ķibeles vai avārijas, ar viņu “BMW M3X” var cīnīties par uzvaru. Startēs arī Sergejs Remeņņiks un Marks Rozins no “PROSPEED” vienības (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri pērn guva trešo vietu Eiropas rallija čempionātā ERC2 klasē.

Spēcīgi pretendenti uz vadošajām vietām būs arī Edijs Bergmanis un Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Emīls Blūms un Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Ronalds Baldiņš un Ingars Sakne (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Gatis Vecvagars un Aivars Stolders (“Mitsubishi Mirage Proto”), poļi Roberts Kociks un Grzegorzs Ribaks-Ostojskis (“Ford Fiesta Proto”), Mariužs Zapala un Lukažs Gviazda, igauņi Prīts Koiks un Silvers Simms (“Ford Fiesta Proto”), Rainers Auss un Simo Koskinens (“Volkswagen Polo Proto”).

No viena tilta piedziņas spēcīgākajām ekipāžām jāizceļ Mārtiņš Sesks un Renārs Francis (“Peugeot 208 R2”), Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“BMW M3”), kā arī ārvalstu viesi Olivers Solbergs un Veronika Engana (“Peugeot 208 R2”), Rasmuss Ūstulnds un Kauri Pannass (“Peugeot 208 R2”), Jonass Pipirs un Aisvids Paļukēns (“Ford Fiesta R2T”). Vēsturisko auto ieskaitē, kā vienmēr, tiek īpaši gaidīts Ivara Velmes un Andra Velmes (“Audi Quattro A2”) starts.

Pašlaik Latvijas rallija čempionāta ieskaitē “Sarmā 2018” gatavojas startēt 53 ekipāžas, Igaunijas čempionāta vērtējumā dalību apstiprinājušas 42 ekipāžas, bet 18 dueti pieteikušies startam Latvijas rallijsprinta čempionāta otrā posma sacensībās, kas notiks paralēli. Dalībnieku pieteikšanās turpināsies līdz šīs nedēļas piektdienai, 2. februārim.

PROVIZORISKAIS DALĪBNIEKU SARAKSTS >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool