Pēc Mikelsena neveiksmes Austrālijas rallija vadībā Noivils

Šajā nedēļas nogalē Austrālijā tiek aizvadīts pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas noslēdzošais posms. Pēc veiktiem 13 ātrumposmiem vadībā ir Tjerī Noivils, bet Latvijas čempions Kalle Rovanpera atrodas 11. pozīcijā, ar labām iespējām pacelties uz “Top 10”.

Sacensības startēja jau piektdien, kad tika veikti pirmie astoņi ātrumposmi Austrālijas grants ceļos, bet turpinās ar cīņām šodien, kad paredzēts veikt vēl astoņus dopus. Rallija finišs tiks sasniegts svētdien, sportistiem aizvadot vēl četrus ātrumposmus.

Pirmajos trīs dopos ātrākais bija “Hyundai” pārstāvis Andreass Mikelsens, kurš tobrīd izveidoja jau 16-17 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem – nākamās vietas ieņēma “Citroen” braucēji Kriss Mīke un Kreigs Brīns. Dienas izskaņā Mikelsens aizvien atradās vadībā, bet jau līdz otrajai pozīcijai bija pacēlies viņa komandas biedrs Tjerī Noivils, kurš zaudēja 20 sekundes, kamēr vēl pēc mazāk nekā vienas sekundes sekoja Mīke.

Jau sestdienas sākums bija dramatisks līderim Mikelsenam, kurš desmitajā ātrumposmā uztriecās valnim, pārsitot divas riepas. Tā kā pieejams bija tikai viens rezerves ritenis, viņš pazaudēja ievērojami daudz laika un faktiski izkritis no cīņas par uzvaru, ja vien līdzīgs liktenis nepiemeklēs konkurentus.

Noivils pacēlās uz pirmo vietu, bet jau otrais ir arvien ātrāk braucošais “Toyota” pilots Jari-Mati Latvala, kurš zaudē 19 sekundes. Mīke cerības uz labu rezultātu sabojāja līdz ar mašīnas piekari, rezerves daļas nebija pieejamas un arī viņš līdz ar to zaudēja ievērojami. Līdz ar to jau trešajā vietā nonācis igaunis Ots Tanaks no “M-Sport” vienības.

Vēlāk kļuva zināms, ka Mīke spiests izstāties, līdz ar to uz desmito pozīciju visticamāk pacelsies divkārtējais Latvijas čempions Kalle Rovanpera, kurš startē ar R5 klases auto un aizvada savas otrās sacensības pasaules čempionātā.